Amerikan Shorthair Kedisi Bakımı - Hayvanlar

Amerikan Shorthair Kedisi Bakımı

maxiforum

Tam bir ev kedisi olan Amerikan Shorthair kedileri, bakımları konusunda sahiplerini yormazlar. Güzellikleri ve iyi huylu olmalarının yanı sıra özellikle az tüy dökmeleri ve haftada bir fırçalanmalarının yeterli olması bu kedileri cazip kılar. Amerikan Shortiarlar’ın yuvalarını çabuk benimsemeleri ve görece sakin canlılar olmaları bakımlarını kolaylaştırır. Yalnız kalmaktan hoşlanan ve zaman zaman ortadan kaybolup ev içinde kendisi için belirlediği gizli yerlere saklanan bu kedilerin çok da sosyal hayvanlar olmadıklarını söylemek yanlış olmaz. Özgürlüğe düşkün doğaları nedeniyle gün içinde evde tek başına bırakabileceğiniz Amerikan shorthair cinsi kediniz yabancılara agresif davranmasa da çekingen tavrı yüzünden saklanmayı tercih edecektir. Yeni tanıştığı insan ve evcillere karşı biraz ürkektir ve onlara alışması zaman alır. Ama oldukça uyumlu hayvanlardır ve alıştıkları her canlı ile iyi geçinirler.

Amerikan Shorthair kedilerinin bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta evde açık cam ve kapı bırakmamak olacaktır. Evlerine bağlı oldukları için kaçmayı akıllarından geçirmeseler de avcılık yetenekleri geliştiği için kuş ve böcek gibi av olarak gördüğü her minik canlının peşine düşebilirler. Bu da özellikle balkonlu evlerde ve camlarında koruma olmayan mekanlarda onları tehlikeye atabilir. Bu sakin kediler, bir av gördüklerinde bir anda vahşi bir kedi gibi avına kitlenip her tehlikeyi göz alarak avlarını yakalamaya girişebilirler. Eğer bir Amerikan Shorthair sahiplenmek istiyorsanız kedi güvenlik ürünleri arasından kedi cam koruma ağı kullanmanız gerekir ki kediniz camdan ya da balkondan düşmesin. Amerikan shorthairlar diğer evcillerle çok iyi anlaşsa da avcılık konusundaki üstün becerileri sebebi ile hamster, kuş ve balık beslenen evlere uygun değillerdir.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever toplıluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.