Bambino Kedi Irkı Bakımı - Hayvanlar

Bambino Kedi Irkı Bakımı

maxiforum

Bambino Kedi Irkı Bakımı

Bambino kedileri de diğer tüysüz kediler gibi deri bakımı açısından özen isteyen canlılardır. Soğuğa karşı çok duyarlı olmaları bir yana güneş ışınları da onlar için zararlıdır. Bu nedenle ev dışında yaşamaları mümkün olmayan Bambino kedilerinin derileri korumasız olduğu için yaralanmalara da açıktırlar. Hızlı hareket etmeleri, çevik ve oyuncu olmaları ise yaralanma ve derilerinin zarar görme riskini daha da artırır. Zaten yalnız kalmayı hiç sevmeyen bu kedileri bu nedenle uzun süre evde tek başlarına bırakmak uygun değildir. Hareketli olmaları ve bacak boylarının aksine yüksek yerlere tırmanma istekleri kazalara neden olabileceğinden Bambinoların yaşadığı evdeki eşyalarınızın keskin köşelere sahip olmaması elzemdir.

Bir Bambino kediniz varsa gözünüzü onun üzerinden ayırmamanız yerinde olacaktır. Çok sosyal ve uyumlu olan bu kedilere kendi türünden ya da başka tür kedi ve köpeklerden bir oyun arkadaşı edinmeniz onları çok mutlu eder çünkü Bambino kedileri, çok oyuncu hayvanlardır ve oyuncu yapıları ile hareketli doğaları kendi özelliklerine yakın bir ev arkadaşını memnuniyetle kabul etmelerini sağlar. Eğer yalnız kalacaklarsa onlara kedi oyuncakları almanızı tavsiye ederiz.

Bambino kedilerinin bakımındaki en zorlayıcı nokta olan tüysüz oluşları temizliklerinin düzenli yapılmasını da gerektirir. Bir kürke sahip olmamaları nedeniyle Bambino kedilerinin derileri oldukça yağlıdır ve bu deri yapısı birçok enfeksiyon ve cilt hastalığına davetiye çıkarır. Derilerinin temiz kalması için bu kedileri düzenli aralıklarla yıkamanız gerekir fakat yıkıama sonrasında kedinizin üşümemesine de dikkat etmelisiniz.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever toplıluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.