Canary Dog Köpek Irkı Bakımı - Hayvanlar

Canary Dog Köpek Irkı Bakımı

maxiforum

Canary Dog Köpek Irkı Bakımı

Sahiplerine aşırı düşkün ve yuvalarını çok seven köpekler olarak tanınan Canary Doglar, ailelerini koruma ve onlara bekçilik etme görevini başarı ile yerine getirirler. Atalarından getirdikleri içgüdüsel bir özellikle tanımadığı insan ve canlılara karşı saldırganlaşma eğilimleri onların bakımlarını bir nebze zorlaştırır. Bir dezavantajı da egzersiz ihtiyaçlarının fazla olmasıdır. Özgürlüklerine düşkünlükleri ve lider köpekler olmaları onların apartman dairelerinde yaşamalarını çok zorlaştırır. Başına buyruk karakter yapısı ve oyunculukları nedeniyle açık alanlarda yaşamaya gereksinim duyarlar. Yani geniş bahçeli bir eviniz yoksa bu köpekleri beslemeniz pek de mümkün değildir.

Kısa tüyleri olduğu için soğuk hava şartlarına dayanması güç olan bu türler, gündüzleri bahçe ve açık alanlara ihtiyaç duyarken geceleri sıcak bir ortam arayışına girerler. Ev içinde uysal ve sevecen oldukları için geceleri onu evin içine alabilirsiniz. Kısa tüylerine rağmen, özellikle mevsim geçişlerinde çok fazla tüy dökmeleri evde yaşamalarını zorlaştıracaktır. Bu nedenle haftada iki kez sert yapılı köpek fırça ve tarakları ile taramanız gerekir. Ayrıca Canary Dog zamanının çoğunu dışarıda geçirdiği için 6 ayda bir yıkanmalıdır.

Bu türler her ne kadar dayanıklı ve sağlıklı köpekler olsalar da kilo almaya eğilimlidirler. Bu da ilerleyen yaşlarında obezite sorununa yol açabileceğinden beslenmelerine dikkat edilmelidir. Kontrollü olarak beslenip düzenli egzersizleri aksatılmadığında bu sorun ortadan kalkacaktır.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever toplıluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.