Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir? - Hayvanlar

Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir?

maxiforum

kedilerde tırnak bakımı

Ellerimizin çizilmesine alıştık da tüylü dostlarımızın tırnak izlerini evlerimizdeki muhtelif eşyalarda da çokça görüyorsak kedi tırmalama tahtalarından edinmemiz faydalı olacaktır.

Kedilerimizin tırnakları uzadığında onlara kendilerince bakım yaparlar. ‘Patikür’ işlerini kendi kendine halletmeye çalışan sevimli dostlarımıza nasıl mı yardımcı oluruz? Tırnaklarını düzenli keserek ve bir tane tırmalama tahtası alarak çok kolayca bu sorunundan kurtarabiliriz.

Tırnak Kesmek mi? Ama Bu O Kadar Kolay mı?

Evet, bu soruyu soracağınızı biliyoruz. Kedimizin tırnağını kesmek o kadar basit bir şey değil gibi görünebilir. Sonuç olarak bir tırnak makası ile patisine yaklaştığımızda ilk başta huysuzlanması çok normal. Bilinçsizce yapacağımız her bakım girişiminde olduğu gibi tırnak keserken de bilinçsizce hareket edersek faydadan çok zararımız dokunabilir kediciklere. “Nasıl yapacağım ki, çok zor bu iş” diyorsak düzenli olarak veterinere tırnak bakımlarını yaptırmak çözüm yollarından biri. Bir diğer seçenek de tırnaklarını kesmeyi öğrenmek. Gözünüz hemen korkmasın o kadar da zor bir şey değil. Öncelikle kedimiz için özel olarak üretilmiş olan tırnak makaslarından alarak ilk adımı atalım.

Ayrıca tüylü dostlarımızın tırnak ve pati bakımları için tırnak makasının yanında birçok bakım ürünü de bulunmaktadır. Sevimli dostlarımızın pati bakımları için düzenli olarak bu ürünleri de kullanabiliriz.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever toplıluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.