Keeshond Köpek Irkı Bakımı - Hayvanlar

Keeshond Köpek Irkı Bakımı

maxiforum

Keeshondlar, yoğun ve sık tüylere sahip köpeklerdir ve çok fazla tüy dökerler. Tüy dökme miktarı bakımlarını biraz zorlaştırsa da bu köpekleri düzenli olarak haftada üç ya da dört kez köpek fırça ve tarakları ile taramak sorunu bir nebze çözecektir. Özellikle uçlarında top bulunmayan tüy fırçaları, ölü tüylerin çoğunu tek seferde toplayıp deriye yakın yerlere de ulaşabildiği için bu köpeklerin tüy bakımının ideal araçlarıdır. Tüy yapısı nedeniyle alerjik insanların sahiplenmesi önerilemeyen Keeshond köpeklerin temizliği de çok kolay değildir. Dışarıya sık çıkmak isteyen bu köpekler, sudan korkmadıkları ve yüzmeyi sevdikleri için yıkamanız kolaydır. Fakat tüy yoğunluğu kurumalarını zorlaştırır.

Keeshound köpek ırkının görüntüsü kadar ilginç bir karakter özelliği de bulunmaktadır. İçgüdüsel olarak sahiplerini koruma ve onlara bekçilik etme konusunda çok yetenekli olan bu köpekler, diğer çoban köpeklerinden farklı olarak agresif özellikler göstermezler. Ailelerini ve yuvalarını korumaları gerekmediğini düşündüklerinde tanımadıkları insanlarla iyi bir iletişim kurmaya eğilimlidirler.

Son derece hareketli, neşeli ve oyuncu olan Keeshondlar’ın bakımında egzersizleri atlanmamalıdır. Çünkü bu köpeklerin kilo alma meyilleri fazladır. Özellikle kısırlık operasyonundan sonra egzersiz miktarının artırılması gerekir. Zira bu köpekler uyumaya bayılırlar ama bir o kadar da aktif canlılardır.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever toplıluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.