Ocicat Kedi Irkı Bakımı - Hayvanlar

Ocicat Kedi Irkı Bakımı

maxiforum

Ocicat Kedi Irkı Bakımı

Ocicat kedilerin uyumlu ve sosyal hayvanlar olmaları bakımlarını kolaylaştırsa da ilgi ve sevgi konusunda yoğun şekilde istekli olmaları onlar için çok fazla vakit ayırmanızı gerektirir. Ocicatler yalnız kalmaktan hiç hoşlanmadıklarından zamanının çoğunu evde geçirenlere uygun kedilerdir fakat çok hareketli ve oyuncu bir karakter yapısına sahip olmaları onlara bir oyun arkadaşı edinmenizi neredeyse zorunlu kılar. Köpekler ve kendi cinslerinden kediler Ocicatlere ayak uyduracak ideal canlılardır çünkü sokulganlıkları ve yoğun oyun oynama çabaları diğer kedi türlerini huzursuz edebilir.

Ocicat cinsi kediler, yuvalarını çabucak benimseseler de dışarı çıkma konusunda ısrarcı davranabilirler. Onların bu ısrarını kırmayarak onları ev dışına çıkarabilirsiniz. Uysal ve zeki oldukları için adeta bir köpek gibi kedi tasması ile yürüyüşlerinizde size eşlik ederler. Balkonlu bir eviniz varsa bu kediler için mutlaka kedi cam koruma ağı kullanmalısınız. Zira Ocicat kediler dışarıda uçan kuş ve böcekleri avlama konusunda çok başarılıdırlar ve bu nedenle balkondan düşme olasılıkları yüksektir. Aynı zamanda kuş, kaplumbağa, balık ve hamster gibi canlılarla birlikte yaşamaları av yetenekleri nedeniyle sakıncalıdır.

Ocicat kedilerin enerjilerini atabilmeleri için tırmanabilecekleri oyuncaklar almanızı öneririz. Fazla enerjik oldukları için bu kedileri proteini yüksek yaş ve kuru kedi mamaları ile beslemeniz gerekir. Bu da beslenme maliyetini biraz artıracaktır.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever toplıluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.