Yavru Kediler Neden Isırır? - Hayvanlar

Yavru Kediler Neden Isırır?

maxiforum

Kediler, özellikle yavru oldukları dönemde sık sık sahiplerini ve ellerine geçen her tür eşya ve nesneyi ısırmak isterler. Bu, yavru kedilerin bulundukları ortamı ve birlikte yaşadıkları canlıları tanımalarının bir yoludur. Isırma, aynı zamanda oyuncu ve yaramaz bir doğaya sahip olan bu canlıların eğlence amacı ile gerçekleştirdikleri bir harekettir. Ayrıca diş çıkaran küçük kediler de kaşınan dişleri için buldukları her şeyi ve sahiplerini ısırabilirler.

Kedinizin sizi ısırmasının bir diğer nedeni de ondan uzak durmanızı istediğini göstermek içindir. Kediniz mırıldayarak size kendini sevdirip bundan çok keyif aldığı bir anda aniden sizi ısırıyorsa onu artık sevmeyi bırakmanız gerektiğini size anlatmaya çalışıyordur. Bağımsız karakter yapıları nedeniyle kediler, onun sınırlarını geçtiğinizde sizi sert bir şekilde uyarma ihtiyacı duyarlar ve bu isteklerini ısırarak gösterirler. Size haddinizi bildirmek ve sınırlarınızı hatırlatmak için atılan bu sert ısırıklar ona tepki vermediğinizde yumuşar ve kesilir.

Sizi çok sevdiklerini göstermek için onunla oyun oynarken ya da onu severken de sizi nazik bir biçimde ısırabilirler. Zaten ısırmanın şiddetinden bunun bir sevgi ısırığı olduğu anlarsınız fakat yavru kediler sizin canınızı acıttıklarını henüz anlayamadıkları için sevgi ısırıklarının şiddetini ayarlayamayabilir ve canınızı yakabilirler.

Özetle kediler oyun oynarken, sevgi gösterirken ve kızdığı zaman ısırma davranışını sergileyebilirler. Merak etmeyin, kediniz bu üç durumda da ısırırken sizi sevmediğini göstermeye çalışmıyor. Isırma onların doğal tepkisidir ve engellenebilir.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever toplıluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.