Yavru Kediler Yoğurt Yer mi? - Hayvanlar

Yavru Kediler Yoğurt Yer mi?

maxiforum

Kediler yoğurt yoğurt yiyebilir mi? sorusunun cevabı genellikle merak konusudur. Kedilerde laktoz intoleransı olduğu için kedilerin düzenli ve büyük porsiyonlarda yoğurt yemesi genellikle tavsiye edilmez. Ancak kedilerin çok ufak porsiyonlarda kontrollü bir şekilde yoğurt yemesi de eğer kedi süreçte gözlemleniyorsa ve yoğurt tüketiminin kediye bir zarar vermediği anlaşılıyorsa uygundur. Yoğurt, süt ve peynir gibi diğer süt ürünlerinden farklı olarak sindirim sistemini desteklediği için kedilere verilebilen bir besindir. Bu yazımızda henüz laktoz intoleransı geliştirmemiş yavru kedilerin beslenmesinde yoğurt olmalı mı? sorusuna cevap vereceğiz.

Yavru Kedilere Yoğurt Verilir mi?

Kedilerin her yaşam evresinde doğru ve sağlıklı beslenmesi farklı besin gereksinimlerinin ortadan kalkmasını sağlar. Kedinin yaşına ve genel sağlık durumuna uygun seçilen kedi maması ile beslenmesi her zaman doğrudur.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever toplıluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.