Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Akrepler Hakkında Bilinmeyenler Nelerdir?

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Akrepler hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu tehlikeli eklem bacaklılar hakkında pek de bilinmeyen bazı ayrıntılar hakkında sizlere bilgiler sunalım. İşte akreplerin bilinmeyen yönleri şunlardır;

Akrepler insanlardan uzak kalmayı tercih etmektedirler: İnsanların büyük bir kısmı akreplerin insanlara yakın olmayı tercih ettiğini sanmaktadırlar. Oysa yapılan bir araştırmaya göre akrepler insanlardan uzak yaşamayı tercih ettiği gözlemlenmiştir. Dolaysıyla akreplerin büyük bir bölümünün ıssız çöllerde ve sulak alanlarda yaşamayı seçmeleri bunun en somut göstergesidir.

Akrepler yılanlardan daha tehlikeli ve acımasızdırlar: İnsanların büyük bir bölümü yılanların akreplerden daha tehlikeli ve acımasız olduğunu düşünmektedirler. Oysa ki bilimadamları akreplerin yılanlardan çok daha tehlikeli ve merhametsiz olduklarını belirtmektedirler.

Akreplerin intihar etmesi: İnsanlar akreplerin kendilerini nasıl öldürebileceğini düşünmekte ve bu konu hakkında araştırmalara yönelmektedirler. Akreplerin en belirgin niteliklerinden biri de zor durumda kaldıklarında kendi zehirli iğneleri ile yaşamlarına son verebilmeleridir. Dolaysıyla akreplerin intihar etmeleri bir masaldan değil tamamen bir gerçeklikten ibarettir. Fakat akreplerin böyle bir eyleme neden başvurdukları hala sırrını korumaktadır. Bu konu hakkında araştırmalar yapılmışsa da gerçek bir sonuca ulaşılamamıştır.

Akreplerin zehir kuvveti yılanların zehir kuvvetinden kat kat güçlüdür: Akreplerin zehir etkileşim gücü yılanların zehir etkileşim güçlerinden çok daha fazladır. Dolaysıyla akreplerin sokması yılanların sokmasına göre çok daha hızlı bir şekilde sonuç verebilmektedir. Uzmanlar akreplerin sokmasının ardından erken müdahale için zamanın oldukça kısıtlı olabildiğinin altını çizdiği gibi bu durum yılanların sokmasında çoğu zaman geçerli olmamaktadır.

Akreplerin görüş mesafeleri normalin üzerinde değildir: İnsanlar akreplerin çok iyi görme potansiyeline sahip olduğunu düşünmektedirler. Oysa ki yapılan bir araştırmaya göre akreplerin olağanüstü bir görme potansiyeline sahip olmadıkları görülmüş ve bunun aksine akreplerin de diğer eklem bacaklılarda olduğu gibi normal bir görüş kapasitesine sahip olduğu tespit edilmiştir.

Görüldüğü üzere akreplerin henüz bilinmeyen pekçok nitelikleri bulunmaktadır. Bu tehlikeli eklem bacaklı hayvanların bilinmeyen niteliklerinin daha fazla olduğunu hatırlatmamızda fayda bulunmaktadır. Makalemizde akrepler hakkında detaylı olarak bilgiler sunduk. Umarız faydalı bilgiler sunabilmişizdir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular