Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Çöpçü Balığı Üremesi

Tweety

Moderatör
Aldığı Beğeni
1
Minik Dostum
  1. Kuş
Çöpçü balığı için kullanılacak üretim tanklarında popülasyonda iki erkek bir dişi oranına sahip olmak üretimin verimliliğini arttıracaktır. Balıklar üretim tankına alındıktan sonra ısı 21°C-23°C aralığına ayarlanmalıdır. Balıkların yeni tanka alışmaları için onlara 3 gün süre verin. Daha sonra tanka geceleri yavaşça soğuk su ekleyerek ve ısıyı günden güne düşürerek 18°C’de sabitleyin. Dişi balık yumurta bırakana kadar 18°C su değişimlerine devam edin.

Çöpçü balıkları T pozisyonunda çiftleşirler ve dişi çöpçü, erkeğin üreme organından sperm içer. Dişinin karın yüzgeçleri ile oluşturduğu kesenin içindeki yumurtalar böylece döllenir. Çiftleşme sonrası dişi çöpçü yumurtaları güvenli gördüğü bir yere bırakır. Bu işlemin sağlıklı şekilde tamamlanması için üreme tankınızda yuvalık ve yumurtlama küpleri bulundurabilirsiniz.

Çiftleşmeden 2-4gün sonra yavrular yumurtadan çıkar. İlk 2 gün yavruları mikro kurtlar ile besledikten sonra diyetlerine pul yem ve artemia ile devam edebilirsiniz. Pul yem veya su yüzeyinde yüzen yem verdiğinizde bu yemlerin dibe battığından emin olmayı unutmayın.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler