Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kediye Ödül Maması Ne Kadar Verilmeli?

Tweety

Moderatör
Aldığı Beğeni
1
Minik Dostum
  1. Kuş
Ödül mamalarının farklı besleyici özellikleri bulunur ve dolayısıyla farklı kalorilere sahiptirler. Yalnızca dostlarımız beğendikleri için ya da mutlu oldukları için bu mamaların sıklıkla verilmesi doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Kedi ve köpeklerin günlük beslenmesine eklenen ödül mamalarının kalorilerinin hesaplanması büyük önem arz eder. Lezzetleri ile dostlarımızı kendine hayran bırakan bu ürünler beslenme düzenine ek olarak verildiklerinde ve bu davranış düzenli olarak sergilendiğinde kilo almaları kaçınılmaz hale gelebilir. Bu nedenle ödül maması ne kadar verilmeli sorusunun yanıtı dostunuzun kedi mi köpek mi olduğu haricinde yaşı, ürünün çeşidi, kalorisi; dostunuzun genel sağlık durumu, ihtiyaçları, aktivite seviyesi gibi değişkenler doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Birçok ödül mamasında günlük tüketim miktarı önerisi bulunmaktadır. Veteriner hekimlere danışılarak ve ürün tüketim adedi önerilerini dikkate alarak dostunuza ne kadar ödül maması verebileceğinizi belirleyebilirsiniz.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler