Minik Dostunuzun Özel İhtiyaçlarına Göre Hazırlanan Özel Mama Çeşitleri Nelerdir? | Hayvanlar | Türkiye'nin En Kaliteli Hayvanlar Forumu!

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Minik Dostunuzun Özel İhtiyaçlarına Göre Hazırlanan Özel Mama Çeşitleri Nelerdir?

Pi

Yönetici
Editör
Katılım
21 Eyl 2021
Mesajlar
6,388
Aldığı beğeni
1
Yaş
35
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Minik Dostum
  1. Kuş
Kedinizin yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları farklı olabilir. Özellikle sağlık açısından daha özel ve dikkatli davranılması gereken bir kediye sahipseniz mama seçimi de o yönde özenle yapılmalıdır. Veteriner kontrolleri ve testler ardından tespit edilen ve kedinizin ihtiyaç duyduğu besin değerleri, insanları özel ihtiyaçlara göre hazırlanan mamalara yönlendirmektedir.

Örneğin, kediniz protein bakımından takviye almaya ihtiyaç duyuyorsa ve tüy döküyorsa protein ağırlıklı mamaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca, kilolu kediler için sıkça tercih edilen düşük kalorili mamalar da yine özel ihtiyaca göre hazırlanan mamalar kategorisindedir. Yine de minik dostlarınız için veteriner tavsiyelerini dikkate almalı ve o yönde mama seçimi yapmalısınız.

Doğru araştırılmayan mamalar zamanla kedinizin sağlığının bozulmasına ve mide rahatsızlıkları yaşamasına neden olabilir. Çokça değer verdiğiniz ve bakımına ayrıca özen gösterdiğiniz minik dostlarınıza her açıdan dikkat göstermeniz gerekmektedir.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Son konular