Tahıllı Mama ile Tahılsız Mama Arasındaki Fark Nedir? | Hayvanlar | Türkiye'nin En Kaliteli Hayvanlar Forumu!

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tahıllı Mama ile Tahılsız Mama Arasındaki Fark Nedir?

Pi

Yönetici
Editör
Katılım
21 Eyl 2021
Mesajlar
6,388
Aldığı beğeni
1
Yaş
35
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Minik Dostum
  1. Kuş
Kedi dostlarımıza mama seçerken en iyisi olsun istiyoruz. Son yıllarda mama marka ve çeşitlerinin de artmasıyla kafalarda hep ‘tahıllı mama mı tahılsız mama mı?' sorusu oluştu.

Kedilerin doğal beslenme sürecinde olması gereken en temel besin maddeleri yağ ve proteindir. Daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için bu maddeleri tüketmeleri gerekir. Aslına bakacak olursak doğada kediler tam etçil canlılardır. Tüm kediler aynı sindirim sistemine sahip olsalar da doğadaki kediler ile evcil kedilerin yaşam tarzları arasında ciddi farklar vardır. Doğadaki kediler günlük hayatta daha aktif rol alırken evdeki kedilerimizin hareketleri kısıtlıdır. Bu nedenle üretilen mamalarda kedilerin günlük aktivitesi göz önünde bulundurularak tahıl eklenir protein miktarı dengelenir.

Tam ve dengeli beslenme için vitamin ve taurin gibi aminoasitler mamaya kimyasal işlem ve basınçtan sonra eklenir. Bu işlem vitamin ve minerallarin kimyasal işlemden etkilenmesini engeller.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Son konular