Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Alman Kısa Tüylü Pointer

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Alman Kısa Tüylü Pointer, su ve karadaki tüm hareketlerde oldukça dayanıklı ve başarılı sonuçlar çıkarmaktadır. Hareket konusunda üstün başarıları bulunan Alman Kısa Tüylü Pointer, atletik ve enerjik yapıya sahiptir. Kısa yapıdaki vücudu, güçlü bacaklar, uzun kulaklar ve uzun bir kuyrukla şekillenmiştir.

Temel Özellikleri
Çocuklarla en iyi anlaşabilen köpek ırkları arasında olan Alman Kısa Tüylü Pointer, terbiye ve eğitim alanında üstün yeteneklerinden söz ettirmektedir. Oldukça enerjik bir yapısının bulunması, her an oyun oynamaya ve egzersiz yapmaya hazır olmasını sağlamaktadır. Alman Kısa Tüylü Pointerin belirgin özellikleri arasında, sadık ve dost canlısı olması da yerini almaktadır.

Görünüşü ve Yapısı

Dış görünüşü oldukça minimal olan Alman Kısa Tüylü Pointer, ortalama 30 kiloya kadar çıkabilen ağırlığa sahiptir. Erkek ve dişisine göre fark olmaksızın, ayaktaki boyu 65 santime kadar çıkmaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi, Alman Kısa Tüylü Pointerin görünüşü oldukça kısa ve sık tüylerle bezenmiştir. Tüylerinin uzun olmaması, bakımını kolaylaştırmaktadır. Yüzü ince ve uzun bir burunla şekillenirken, aşağı doğru sarkan kulaklarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Karakter Özellikleri
Eğlenceye ve oyun her an vakit bulabilen Alman Kısa Tüylü Pointerin karakteri, sevecen ve dost canlısıdır. Sahibine düşkün olduğundan, sahibiyle düzenli vakit geçirmeyi çok sever. Sosyalliğe açık olan ve düzenli egzersize ihtiyaç duyan Alman Kısa Tüylü Pointer, yanında her daim bir arkadaş görmek isteyecektir.

Bakımı
Alman Kısa Tüylü Pointerin bakımı için düzenli bir planlama yapılması ve bu plana uyum sağlanması gerekir. Her gün birkaç saat egzersize ihtiyaç duyan Alman Kısa Tüylü Pointer, parklar ve bahçelerdeki koşularla enerjisini atacaktır. Ev ortamında bakmak için fazla hareketli olan Alman Kısa Tüylü Pointer, büyük bahçesi bulunan evlerde beslemek için en köpek cinsi arasında sayılmaktadır.

Beslenmesi
Alman Kısa Tüylü Pointerin beslenmesi için özel beslenme planına sağdık olunmalıdır. Sadece özel ve kaliteli köpek mamalarıyla beslenen Alman Kısa Tüylü Pointer, döneme göre kuru mama ve yaş mama tüketebilir. Özel mamaların haricinde besinlerin verilmesi, gelişimini olumsuz şekilde etkileyecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular