Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Alman Rex Kedisi (devon kedisi)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Alman Rex kedisi Adından da anlaşılacağı gibi, bu kedi cinsi Almanya’da doğmuştur. Ünlü İngiliz Cornish Rex’e çarpıcı bir benzerlik katıyor . Ancak, Alman Rex, Cornish Rex kadar popüler değildir.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER
Uzun, ince bacaklı ve yuvarlak yüzlü orta boy kedi. Kaslı olmasına rağmen, Cornish Rex’ten daha ağırdır. Alman Rex kedisi de iyi gelişmiş yanakları, büyük kulakları ve sevecen, uyanık gözleri ile kutsanmıştır. Bu arada, bıyığı hafif kıvrımlı ve burnu küçük bir kırılma sergiliyor.

Bununla birlikte, Alman Rex kedisi en göze çarpan özelliği, kısa, ipeksi tüyleri olan kısa tüylü kıllarıdır. Cornish Rex‘ten farklı olarak, tırtıklı tüyler, kedinin yünlü görünmesini sağlayan astardan daha kalındır.

KIŞILIK VE MIZAÇ
Bu gününüzü aydınlatacak cana yakın, canlı bir kedi. Çocuklar ve diğer haneler de dahil olmak üzere herkesle iyi geçiniyor. Aktif ve eğlenceli, getirme gibi oyunlar oynamayı öğretebilir. Aslında, Alman Rex kedisi çok zekice, bu ipucu akrobatik hileler yapmak için öğretilebilir.

Aktif olmasına rağmen, bu cins muazzam bir sabra sahiptir ve son derece sadıktır. Sahibiyle oynamadığı zaman, uzanmaktan ve pes etmekten zevk alır.

HANGI
Kısa saçlı Alman Rex fazla tımar gerektirmez. Kulaklarını ve gözlerini enfeksiyonlara karşı düzenli olarak incelemeye ek olarak, saçını düzeltmek için kıl veya ince tarak ile sadece haftalık bir fırçalama gerektirir.

Alman Rex kedisi yağ salgılarını emmek için yeterli saçları olmadığından, kolayca yağlı ve sık sık yıkanması gerekir. Kediyi banyodan hemen sonra bir havluda sarmak saçını kurutmayı kolaylaştıracaktır.

TARIH VE ARKAPLAN
Alman Rex kedisi, Bu kedinin tarihi, 1940’ların ortalarında Almanya’ya kadar uzanabilir (bazıları 1946, diğerleri 1947 veya 1948). Ancak, 1950’de Cornish Rex Cat’in keşfinin ardından 1951 yılına kadar çoğu yetiştirici tarafından ciddiye alınmadı.

Uzmanlara göre, ilk Alman Rex, II. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden kısa bir süre sonra keşfedilen dişi, siyah renkli bir kediydi. R. Scheuer-Karpin, Hufeland Hastanesi’nin bahçelerini savaştan yıkılan Doğu Berlin kalıntıları arasında dolaştığını gördükten sonra kurtardı ve Lammchen (Lambkin) adını verdi.Lammchen, Cornish Rex kedilerinde yaygın olan aynı dalgalı saçlı gene sahipti ve yıllar boyunca birçok litre üretti. 1957’de, çocuklarından biriyle geçti. Alman Rex yavruların ilk çöpü bu çiftleşmenin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Yıllar geçtikçe, daha fazla Alman Rex kedisi bir görünüm yaptı. 1960 yılında, iki kadın Rex kedisi, Marigold ve Jet, kendilerini Amerika Birleşik Devletleri’ne nakledildiklerinde yeni bir maceraya başladılar.Christopher Columbus adında siyah bir erkek ayak izlerini takip etti. Bu kediler Amerika’da Rex ırkının temelini attılar.

1979’a kadar, Cat Fanciers Association, sadece Cornish ve Alman Rex kedileri arasında bir birlikten kaynaklanan kedileri tanıdı. Birbirlerine benzedikleri için, bir ırkın diğerini gölgelemek doğaldı.

Cornish Rex, kamu çıkarını yakalamaya devam ederken, Alman Rex, gösterilere 80’lerin sonuna kadar kendi topraklarında katıldı. Ancak, bugün daha az Alman Rex kedisi var.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular