Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Alman Spanieli

Mert

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
7,276
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Almanya’da ortaya çıkan cinslerden bir tanesi olan Alman Spanieli, av faaliyetlerinde kullanılmak için üretilmiştir. Av yeteneği oldukça yüksek olduğundan, çoban köpeği ya da av köpeği olarak kullanılmaktadır. Evde bakmak için en ideal köpek türlerinden bir tanesi olan Alman Spanieli, sevimli kulakları, masum bakışları ve kadifemsi tüyleriyle adından söz ettirmeyi başarıyor.

Temel Özellikleri
Başka köpeklerle dost olabilirken, çocuklarla da oldukça iyi anlaşan Alman Spanielinin temel özellikleri arasında, oyuncu yapısı, sevecenliği, sakinliği ve uzun tüylü yapısı yerini almaktadır. Dostlarına karşı oldukça sevecen davransa da tehlike anında bir kurt kadar atılgan olabilir ve çevresindekileri korumaya alabilir. Çoban köpeği olarak kullanılan Alman Spanieli, evde birkaç köpek ya da hayvanla bakıma uygun türler arasındadır.

Görünüşü ve Yapısı

Alman Spanielinin görünüşü, oldukça sevimli ve göz alıcıdır. Uzun sarkık kulakları, renkli yuvarlak gözleri, ince burnu ve uzun tüyleriyle dikkatleri toplayan Alman Spanieli, orta büyüklüktedir. Tüylerinin İpek gibi olması ve yere kadar uzayabilmesi, Alman Spanielinin en önemli özelliğidir. Ortalama 12 ila 14 yaşına kadar yaşayabilen Alman Spanieli, 18 ila 25 kilogram arasında ağırlığa sahiptir.

Karakter Özellikleri
Oldukça enerjik ve sevgi dolu olan Alman Spanielinin karakteri, dostlarına karşı sevecen ve eğlenceli özelliklere sahiptir. Arkadaş edinmeyi, çocuklarla vakit geçirmeyi ve oyun oynamayı çok seven Alman Spanieli, yalnız kaldığında sıkılacaktır. Dostlarına karşı sevecenlik gösterirken, çevreye ve yabancı kişilere karşı her daim tetikte hareket etmektedir.

Bakımı
Alman Spanielinin bakımı için özel bir planlama yapılması ve düzenin hiç bozulmaması önemlidir. Uzun tüylere sahip olan Alman Spanieli, haftada en az 2 defa düzenli şekilde taranmalı ve ölü tüylerden arındırılmalıdır. Cildinin sağlığının korunmasında ve tüy dökülmesinin engellenmesinde, ayda bir banyo yapmasının etkisi büyüktür. Tırnakları normal köpeklere göre daha hızlı uzadığından, düzenli olarak törpülenmesi gerekir.

Beslenmesi
Alman Spanielinin beslenmesinde, düzenli bir planlamaya uyum sağlanması büyük önem taşımaktadır. Sadece özel kuru mama ve yaş mamalarla beslenebilen Alman Spanieli, adi mama tükettiğinde alerji ya da enfeksiyona yakalanabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular