Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

American Keuda

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
American Keuda 1980’li yıllardan sonra üretilmeye başlayan bir kedi ırkıdır. American Keuda ilk kez birden fazla ırkın melezlenmesi sonucu barınaklarda çoğaltılmaya başlanmıştır. Kökeni Amerika Birleşik Devletleri olan bu ırk çoğaltıldığı zaman sürekli kontrollü bir üretim yapıldığı için güç ve dayanıklılık açısından oldukça ilgi gören bir kedidir. Günümüzde bile dünyada tanınsa da ülkemizde çok bilinmemektedir.

Temel Özellikleri
American Keudanın belirgin özellikleri çok ilginç olarak suya olan sevgileriyle ün salmıştır. American Keuda suda oynamayı çok seven bir kedi olma özelliğine sahiptir. Çok iyi bir yüzücü olması da suya olan sevgisinden kaynaklanır. Bu kedinin olduğu evlerde akvaryum bulunması kesinlikle sakıncalıdır. Suya olan ilgilerinden dolayı büyük sıkıntılara neden olabilir. Orta uzunluktaki tüylere sahip olması nedeniyle taranması ve tüy bakımı çok kolay bir ırktır. Hafta bir kez taranması yeterlidir. Yıkanmayı da çok sever.

Görünüşü Ve Yapısı


American Keudanın görünüşü ortalama bir vücut ölçülerine ve boyuta uyar. American Keuda özellikle de gözleriyle dikkat çeker. Badem gözlere ve hafif tüylü ve sivri kulaklara sahiptir. Tüyleri kısa ve düz bir yapıdadır. Genellikle siyah-beyaz bir renge sahiptir. Karın bölgesinde de kıvrımlar olmasının sebebi derisinin ve vücut sisteminin esnek olmasından dolayıdır.

Karakter Özellikleri
American Keudanın karakteri çok fazla ilgi istemeyen, sahibini çok yormayan bir ırktır. Önüne bir tane oyuncak koyulduğu zaman bununla saatlerce oynayabilen bir karakteri vardır. Çok zeki olmayan ancak çok aktif ve kısmen hareketli denebilecek bir kedidir. Suya olan bağımlılıklarından dolayı suyu her gördüklerinde daha hareketli ve suyla oynamaya meyilli davranışlar sergilerler. Sahipleri duşa girdiği vakit bu durumu hissedip sahipleriyle beraber banyoya girmek isterler.


Bakımı
American Keudanın bakımı fazla uzun tüylere sahip olmadığı için haftada bir kere taranacak şekilde gerçekleşir. Suyu her ne kadar sevseler de gerektiği takdirde ayda bir kez yıkanabilirler. Keyfi olarak yıkanması tavsiye edilmez. Tırnakları uzadıkça kesilir.

Beslenme
American Keudanın beslenmesi ırkına uygun olan kedi mamaları ile sağlanır. Gerektiği zamanlarda gıda takviyesi veya vitaminler verilebilir. Suyu ve yemeği taze tutulması gerekir. Islak mama da zaman zaman verilebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular