Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Amerikan Bulldog

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Amerikan Bully olarak da adlandırılan Amerikan Bulldog cinsi köpekler, çaprazlama yöntemiyle laboratuvar ortamında üretilmiştir. Amerikan Bulldog cinsinin dış görünüşü, oldukça sert ve kaslıdır. Atletik ve kaslı vücudu, güçlü çenesi ve kaslı bacaklarıyla göze hitap eden Amerikan Bulldog, aile ortamında bakılmaya uygun cinsler arasındadır.

Temel Özellikleri
Amerikan Bulldogun belirgin özellikleri arasında, kaslı vücut hatları ve iri kemikli yüzleri yer almaktadır. İlk bakışta saldırgan ve sert köpek cinslerinden olduğu düşünülen Amerikan Bulldog, bilinenin aksine oldukça dost canlısı ve sevecendir. Aile hayatına kolayca uyum sağlayan ve çocuklarla iyi geçinen Amerikan Bulldog cinsi köpekler, bahçe ortamında bakıma uygundur.

Görünüşü ve Yapısı

Dış görünüşüyle ürkütücü olduğu düşünülen Amerikan Bulldog köpekleri, sanılanın aksine uysal ve uyumlu yapıdadır. Sadece tehlike anında saldırganlaşan Amerikan Bulldog, ailesini ve sahibini korumak için canını siper edecektir. Farklı köpekler ve hayvan türleriyle arkadaş olabilen Amerikan Bulldog, yavruluktan itibaren düzenli şekilde eğitime alındığında, son derece uysal ve eğitimli bir hal alacaktır.

Amerikan Bulldogun görünüşü sert olsa da düzenli eğitildiğinde oldukça sosyal yapıya bürünecektir.

Karakter Özellikleri
Karakter olarak uysal ve sevecen yapıdaki Amerikan Bulldog, doğru eğitimi aldığında aile ortamına kolaylıkla adapte olabilir. Amerikan Bulldogun karakteri, dost canlısı ve sosyal özelliktedir. Dışarıdan bakıldığında saldırgan görüntü sergileyen Amerikan Bulldog, çocuklar ve hayvanlarla iyi geçinmektedir.

Bakımı
Amerikan Bulldogun bakımı için belli başlı konulara dikkat etmek gerekir. Apartman dairesinde dahi kolaylıkla beslenebilen Amerikan Bulldog, gün içerisinde en az 1 saat boyunca dışarı çıkarılmalıdır. Tüylerinin yok denecek kadar az ve kısa olması, tüy dökme sorununun önüne geçecektir. Haftada bir defa banyo yapması ve tırnaklarının düzenli şekilde törpülenmesi yeterli olacaktır.

Beslenmesi
Amerikan Bulldogun beslenmesi için özel diyet listesi hazırlanmalı ve bu listeye uyum sağlanmalıdır. Amerikan Bulldog cinsi köpekler, yemek artıkları yerine özel kuru mamalarla beslenmelidir. Et veya kemik gibi besinlerin verilmemesi, tüy ve deri sağlığı açısından önemlidir. Sağlıklı olması açısından, sadece özel markalara ait kuru ve yaş mamaların tüketimine dikkat çekilmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular