Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Amerikan Pitbull Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sert ve kaslı görünümüyle dikkat çeken Amerikan Pitbull Terrier, bilinenin aksine oldukça nazik ve sevecen özelliktedir. Amerikan Pitbull Terrier, ayı ve boğalara karşı koruma amacıyla geliştirilen türler arasındadır. Amerikan Pitbull Terrier cinsi köpeklerin yarıştırıldığı çeşitli güreşler, 1835 yılından sonra yasaklanmıştır.

Temel Özellikleri
Sert görünümünün aksine, sevecen ve nazik yapıya sahip olan Amerikan Pitbull Terrierin belirgin özellikleri arasında, kaslı yapısı, kısa bacakları ve kuvvetli gövdesi yer almaktadır. Normal cinslere göre güçlü ve ağır yapıdaki Amerikan Pitbull Terrier, sahibine oldukça bağlı ve sadıktır. Yanlış şekilde yetiştirilmesi durumunda, saldırgan tavırlar sergileyebilen Amerikan Pitbull Terrier, doğru şekilde yetiştirildiğinde ailesine ve çevresine sevecen yaklaşmaktadır.

Görünüşü ve Yapısı

Dış görünüşü oldukça dikkat çekici olan Amerikan Pitbull Terrier, kaslı ve adaleli vücuda sahiptir. Yüz hatları keskin ve kaslı olan Amerikan Pitbull Terrierin dış görünüşü, insanları ürkütebilecek kadar güçlü ve atletiktir. Bacaklarının tamamen kasla kaplanması, koşmasında ve kuvvet uygulamasında kolaylık sağlar. Atletik duruşuyla, saldırı ve tehlike anında çevresindekileri koruyacaktır.

Karakter Özellikleri
Sert mizaçlı türlerden biri olan Amerikan Pitbull Terrierin karakteri, bilinenin aksine oldukça sakin ve sevecendir. İnsanlara saldırmaması için özel olarak üretilen Amerikan Pitbull Terrier, sahibinin yanında kedi kadar uysal davranmaktadır. Çocuklarla oldukça iyi anlaşan Amerikan Pitbull Terrier, meraklı ve heyecanlı yapıdadır. Amerikan Pitbull Terrier cinsi köpekler, bahçelerde bekçilik yapması için tercih edilmektedir. Sevecen yapısı sebebiyle, yalnız kaldığında sıkça havlar ve dikkatleri üzerine toplamaya çalışır.

Bakımı
Amerikan Pitbull Terrierin bakımı için özel planlar hazırlanmalı ve bu plan dahilinde hareket edilmelidir. Oldukça inatlı yapıdaki Amerikan Pitbull Terrier, normal cinslere kıyasla daha zor eğitilmektedir. Sahibiyle kuvvetli bağ kurduğunda, eğitimlerini daha hızlı almaya başlayacak ve komutlara uyum sağlayacaktır. Gün içerisinde, en az 1 saat boyunca egzersiz yapması gerekmektedir.

Beslenmesi
Amerikan Pitbull Terrierin beslenmesi için özel diyet programlarının kullanılması gerekir. İştahlı yapıda olması, özel kuru mamalar ve yaş mamalarla beslenme gerekliliğini artırmaktadır. Yiyeceklerinin tamamı özel olarak seçilmeli ve veteriner kontrolünde kullanıma devam edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular