Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Amerikan Staffordshire Terrirer

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Amerikan Staffordshire Terrirer genellikle bekçi köpeği olarak tercih edilmekte olup koruma iç güdüsü oldukça baskın bir köpek ırkıdır. Ana vatanı İngiltere olmasına rağmen uzun yıllar boyunca Amerika tarafından kontrol edilerek farklı ülkelere gönderilmektedir.

Pitbull ırkı ile benzer bir aileden gelmesi nedeniyle uzaktan görenler için korkutucu bir etkisi olmakla birlikte vücudunun da oldukça sağlam bir yapıya sahip olduğu bilinmekte ve bu güçlü yönlerine göre farklı alanlarda tercih edilebilmektedir.

Temel Özellikleri
Amerikan Staffordshire Terrirer’in belirgin özellikleri korkutucu bir görüntüye sahip olmasına rağmen oldukça sıcakkanlı nitelikler taşımaktadır. Aile üyeleri ile uyum içerisinde yaşamak için uygun bir köpek ırkı olduğu bilinmektedir.

Yalnızca aile üyeleri ile değil aynı zamanda diğer insanlarla da oldukça iyi ve sağlam dostluklar kurabilmekte olan bu ırkların hem çocuklarla hem de yetişkinlerle çok iyi anlaştıkları bilinmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Amerikan Staffordshire Terrirer’in görünüşü tüy rengine göre değişiklik göstermektedir. Beyaz, bal rengi, kızıl, mavi ve siyah tonlarda tüylere sahip olan köpekler bulunmaktadır. BU renklerden bağımsız olarak kürk yapılarının sık ve ince olduğu da bilinmektedir.

Orta boy kuyruğa sahip olan köpeklerin gövdeleri de kısa olmasına rağmen kaslı bir yapıya sahip olmaktadır. Bu sayede korumacı iç güdüsü ile hareket etmeye uygun fiziksel özellikleri olduğu bilinmektedir.

Karakter Özellikleri
Amerikan Staffordshire Terrirer’in karakteri diğer köpek ırklarında da olduğu gibi sadık olarak bilinmektedir. Hem aile içerisinde hem de tanıştığı diğer kişilere çok sadık olan köpeklerin oldukça baskın bir koruma içgüdüleri de bulunmaktadır.

Bakımı
Amerikan Staffordshire Terrirer’in bakımı oldukça kolaydır. Tüy yapısı bakımından taramaya ihtiyaç duyulmamakta yalnızca haftalık olarak düzenli taranması gerekmektedir. Yıkanmayı çok tercih etmeyen köpeğin tüylerinin zaman zaman bir bezle silinmesi önerilmektedir.

Soğuk havalar için uygun bir yapısı olmadığı için bu havalarda tüylerinin üzerinde geçirilebilecek bir kazağa ihtiyaç duymaktadır. Bu süre içerisinde hasta olup olmadığının da iyi gözlemlenmesi gerekir.

Beslenmesi
Amerikan Staffordshire Terrirer’in beslenmesi ilk doğduğu süre anne sütü ile olmalıdır. Fakat 6 haftalık olan köpeklerin kuru mamanın ıslatılması ile mama tüketimine başlamaları uygundur. Günde üç öğün olarak tüketilen mamaların yaş ilerledikçe ıslatılmasına gerek kalmadan tüketilmesi uygun olmaktadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular