Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Amerikan Yerli Köpeği

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Amerikan Yerli Köpeği Amerika kıtasında yaşamakta olan en eski köpek ırkı olarak bilinmektedir. Hem karakteri hem de duruşu itibariyle asil ve sakin köpeklerdir. Bu özelliklerine rağmen sezgisel ve koruyucu yönleri sayesinde avcılık alanında başarılı oldukları bilinmektedir.

Amerika’da kızak çekmek için de tercih edilen bu köpeklerin oldukça güçlü bir yapıları vardır. Fakat bu güçlü yapıları evlerde yaşamak için uygun bir yapı olmamakla beraber geniş bahçesi olanlar için tercih edilebilmektedir.

Temel Özellikleri
Amerikan Yerli Köpeğinin belirgin özellikleri sadık ve aile bağlarına önem veren olarak bilinmektedir. Kendi yaşadığı ailenin koruma görevini kendiliğinden alır ve herhangi bir tehdit sezmesi durumunda hızlı bir biçimde müdahale eder.

Uysal bir köpektir fakat enerjisini sıkça atma ihtiyacı hisseder. Bu nedenle küçük ev bahçeleri de onun için yeterli bir alan değildir. Daha geniş alanlarda özgürce koşmak isteyeceği için her alanda yaşaması söz konusu değildir.

Görünüş ve Yapısı

Amerikan Yerli Köpeğinin görünüşü tüyleri ve duruşu bakımından asil bir görünüştür. Genellikle bal rengi ve siyah karışımı olarak bilinen tüyleri köpeklerin iri vücudunu daha da heybetli göstermektedir.

Yapısı itibariyle hızlı kilo almaya eğilimli bir köpek olarak bilinmektedir. Bu nedenle beslenme sürecinde porsiyonlarında fazla tüketimden kaçınılması gerekmektedir.

Karakter Özellikleri
Amerikan Yerli Köpeğinin karakteri şunlardır:

Uyumlu
Yaşamak için geniş bahçeye ihtiyaç duyan
Korumacı
Sezgisel
Güçlü
Eğitim almaya uygun
Duygusal bağlılığını hızlı bir biçimde oluşturan ve sürdüren
Sadık
Özel eğitimler için tercih edilebilir
Bakımı
Amerikan Yerli Köpeğinin bakımı evde yapılamamaktadır. Bahçede yaşamalı ve enerjisini atacak kadar geniş bir alana sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra kabarık olan tüylerinin günde bir defa ya da iki günde bir olacak şekilde taranarak eski tüylerin giderilmesi sağlanmalıdır.

Beslenmesi
Amerikan Yerli Köpeğinin beslenmesi yaş dönemine göre farklılık göstermektedir. Yaşlı olan köpeklerin sağlık durumları göz önünde bulundurularak beslenirken genç olanların hemen her tür mamayı tüketmeleri uygundur.

Kilo almaya yatkın olmaları nedeniyle diyet mamalar tüketilmeli ya da öğünlerde ölçülü olarak tüketmesine dikkat edilmesi gerekmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular