Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Antioksidanlar niçin önemlidir

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Serbest radikal tehdidi
Hücreler, sürekli olarak 'serbest radikaller' adı verilen bileşiklerin saldırısı altındadır. Vücudun kendi metabolizmasının bir 'yan ürünü' olarak ya da çevre kirliliği gibi dış faktörler sonucunda oluşan serbest radikaller, membrana, enzimlere ve içinde bulunan DNA'ya zarar vererek hücreleri öldürebilmektedir. Serbest radikaller, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi hücreleri için özel bir risk taşımaktadır ve hatta pek çok rahatsızlığın ilerlemesine ve yaşlanmanın erken dönemde başlamasına katkıda bulundukları düşünülmektedir.

Antioksidanlar nasıl yardımcı olur
Antioksidanlar, serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini önlemeye yardımcı olmaktadır. Vücudun normal antioksidan savunmaları bir miktar koruma sağlamakla birlikte, beslenmeye antioksidanların ilave edilmesi, doğal savunma mekanizmalarını destekleyen ilave bir 'aktif kalkan' sağlamaktadır.

Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar
Hill's Science Plan mamaları, vitamin E ve C, beta-karoten ve selenyum gibi antioksidanların benzersiz bir bileşimini içermektedir ve bu üstün antioksidan formülün, evcil hayvanınızın sağlığını korumaya, rahatsızlık riskini azaltmaya ve bağışıklık yanıtını güçlendirmeye yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular