Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Ariegeois

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Ariegeois ırkı Fransa bölgesinden çıkmış olmasına rağmen tarihin daha eski dönemlerine dayanmaktadır. Genellikle avcılık alanındaki başarısı nedeniyle tercih edilmekte olan köpekler Avrupa’nın farklı ülkelerinde de yaygın olarak görülmektedir.

Temel Özellikleri
Ariegeois’in belirgin özellikleri sıcakkanlı ve dost canlısı olmalarıdır. İnsanlarla çok güzel ilişkiler kurmalarının yanı sıra beraber yaşadıkları kişilere çok sadık kalırlar. Bunun yanı sıra çok enerjik olmamaları nedeniyle ev yaşamına da kolay bir biçimde uyum sağlayabilirler.

Disiplinli bir yaşamı sevdikleri için farklı görevlerde de başarılı oldukları bilinmektedir. Onlara verilen görevleri tamamlama konusunda da oldukça istekli bir köpek ırkı olarak tercih edilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Ariegeois’in görünüşü zayıf ve atiktir. Derilerinin üzerinde oldukça ince tüyleri bulunur bu sayede bakımı ve hijyeni de kolay bir biçimde sağlanabilmektedir. Boyları çok büyük olmadığı için yapı bakımından sevimli bir görüntü sunmaktadırlar.

Hem çocuklarla hem de yetişkinlerle oldukça iyi bir sosyal ilişki kurarlar fakat öncesinde ilişki kuracakları kişilerle vakit geçirme ihtiyacı hissederler.

Karakter Özellikleri
Ariegeois’in karakteri görev bilincine sahip ve disiplini yaşama uygun olarak bilinmektedir. Avcılık alanında iyi olmalarının nedeni de görevlerin doğru bir biçimde yerine getirilmesi olarak tanımlanmaktadır.

Karakter bakımından uyumlu ve işbirlikçi bir köpek türüdür. Verilen komutları çok hızlı bir biçimde öğrenir ve uygulamaya başlarlar. Bu sayede evlerdeki kısmi güvenlik aşamalarında da yer alabilmektedirler.

Bakımı
Ariegeois’in bakımı oldukça kolaydır. Çok fazla tüyleri olmadığı için temizlenmeleri de hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Haftada iki defa olacak şekilde tüylerinin taranması yeterli olmaktadır.

Çok hareketli bir köpek ırkı olmadığı için sürekli dışarı çıkma ihtiyacı hissetmezler. Fakat bahçeli olan bir ortamda daha rahat hareket edecekleri için böyle ortamlarda daha huzurlu oldukları gözlemlenmektedir.

Beslenmesi
Ariegeois’in beslenmesi sürecinde seçici olmak gerekmektedir. Evde herkesin yediği yemeklerin verilmesi bazı hastalıkların oluşmasına neden olabileceği için mutlaka uygun bir mama türü seçilerek kullanılması gerekmektedir.

Hareketsiz bir yaşam sürdüklerinin düşünülmesi halinde ise diyet ya da yağ oranı azaltılmış mamalardan tercih edilmesi, köpeğin sağlık durumu açısından önemlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler