Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Avustralya Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Avustralya Terrier bekçi köpeği olmasının yanı sıra yılan ya da fare gibi haşerelerin avlanmasında da tercih edilen bir türdür. Çok uzun yıllardır var olan bu ırk aslen İngiltere kökenine sahiptir.

Çevik yapıları sayesinde yakın çevrede bulunan haşereler ile kolaylıkla mücadele edebilmektedirler. Bunun yanı sıra sevimli yapıları sayesinde aile köpeği olarak da çok sık tercih edildikleri bilinmektedir.

Temel Özellikleri
Avustralya Terrier’in belirgin özellikleri iyi bir bekçi olarak kullanılmalarıdır. Bunun yanı sıra kedilerin yapmış olduğu fare avcılığını da kolaylıkla yapabilmektedirler. Boyut olarak da küçük olmaları nedeniyle hızlı hareket etmeleri mümkündür.

Sürüngenlerle mücadelede de tercih edilmekte olan köpekler, aynı zamanda insanlar için sadık bir dost olarak uzun süreli ilişkiler kurabilmektedirler.

Görünüş ve Yapısı

Avustralya Terrier’in görünüşü küçük ve sevimlidir. Sosyal hayat içerisinde çok karşılaşılan bir tür olmakla birlikte evdeki neşe ortamını da sağlayacak bir enerji sunmakta olan köpek ırklarından birisidir.

Hayvanlar ile çok iyi anlaşmamasına rağmen çocuklarla ve yetişkin yakınlarıyla oyun oynamayı çok sever ve enerjilerini bu kaynaktan alırlar. Buna rağmen gün içerisinde gezintiye çıkmadan enerjilerini tam anlamıyla atabildikleri söylenememektedir.

Karakter Özellikleri
Avustralya Terrier’in karakteri uyumlu ve enerjiktir. Oyun oynamayı çok sevdikleri için kendilerine vakit ayrılmasını isterler. Yeterli seviyede oyun sunulmaması durumunda bulundukları ortamdan sıkılarak farklı arayışlara girebilmektedirler.

Toprak kazmayı çok severler bu nedenle evde sıkılmaları durumunda ev çiçeklerinin topraklarını kazarak zorluk çıkarabilirler.

Bakımı
Avustralya Terrier’in bakımı ev içerisinde zorlayıcı olabilmektedir Çok tüylü bir köpek ırkı olması nedeniyle sık sık tüylerinin taranması ve temizlenmesi gerekir. Bu temizlik banyo yoluyla değil tarama yoluyla olmalıdır.

Ev içerisinde bakımı yapılırken sıkça oyun oynamak, dışarıya gezintiye çıkarmak da önemli faktörler arasındadır. Köpeğin ruhsal iyilik hali ancak bu şekilde korunabilmektedir.

Beslenmesi
Avustralya Terrier’in beslenmesi yaş dönemine uygun olarak ayarlanmaktadır. İlk dönemlerde daha az öğün aralıklarıyla fakat daha fazla enerji kaynağı olan mamalar tüketilirken ikinci aydan sonra hemen her türlü mamayı yemek için uygun bir hale geldikleri bilinmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular