Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Avusturya Tazısı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Çocuklu ailelerde yaşamak için uygun olan ırklardan biri olan Avusturya Tazısı, oldukça zeki ve akıllıdır. Sevimli görüntüsü ve sarkık kulaklarıyla dikkatleri üzerine çeken Avusturya Tazısının herhangi bir genetik bozukluğu bulunmamaktadır. Genetik açıdan her işe yatkın olan Avusturya Tazısı, üstün zekası sebebiyle her türlü eğitimi almaya uygundur.

Temel Özellikleri
Çocuklarla oldukça iyi geçinen Avusturya Tazısı, aile köpeği arayışındakilerin ilk tercihleri arasındadır. Günlük egzersiz ihtiyacı yüksek olan Avusturya Tazısının belirgin özellikleri arasında, hareketli ve atletik yapısı yer almaktadır. Enerjisi yüksek olduğundan, sürekli hareket halinde olacağı ortamlarda beslenmesi gerekir. Diğer köpek ve hayvanlarla da anlaşan Avusturya Tazısı, bulunduğu ortamı tüm tehlikelerden koruyacaktır.

Görünüş ve Yapısı

Görünümü itibariyle farklı ırklarla benzeştirilen Avusturya Tazısının görünüşü, sevimli ve cana yakındır. Siyah ağırlıklı tüyleri, ayaklarına ve burun ucuna doğru açık kahve rengine dönüşmektedir. Arka bacakları oldukça güçlü olan Avusturya Tazısının bacakları geriye doğru açıktır. Daha hızlı koşmasını ve tehlikeye karşı tetikte olmasını sağlayan arka bacakları, ön ayaklarına göre daha uzun ve kaslıdır. Tüyleri sık olsa da oldukça kısa ve düzdür.

Karakter Özellikleri
Avusturya Tazısının karakter özellikleri arasında, akıllı hareketleri ve enerjik davranışları yer almaktadır. Çok güçlü iz sürme özelliği bulunan Avusturya Tazısı, avcılık alanında yetenekli hünerler sergilemektedir. Çok sessiz şekilde hareket edebilme yeteni bulunan Avusturya Tazısı, kendisine verilen görevleri başarılı şekilde yerine getirmektedir.

Bakımı
Avusturya Tazısının bakımında, belli noktalara dikkat etmek gerekir. İnatçı kişiliği sebebiyle, eğitim esnasında zorlu süreçlerden geçebilen Avusturya Tazısı, ilk defa köpek bakmak isteyen kişiler için uygun değildir. Ev ya da apartman dairesinde beslenmesi doğru olmadığından, açık alanlarda bakılması gerekir. Tüyleri çok kısadır ve tüy sorunu oluşturmaz.


Beslenmesi
Avusturya Tazısının beslenmesinde, veterinerlerin tavsiyelerine uygun diyet programı kullanılmalıdır. Avcı köpeği olarak açık alanda bakılan Avusturya Tazısı, sadece özel markalara ait kuru mamalarla beslenmelidir. Programına dahil edilecek normal besinlerin seçiminde, veteriner tavsiyesine uyulmalıdır. Özel beslenme programının kullanılması, tüy sağlığını korumada etkilidir. Yetişme döneminde, çeşitli yaş mamalar da verilebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular