Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Bandogge Mastiff

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Koruma köpeği olarak tercih edilen Bandogge Mastiff, güvenlik güçleri, polis ekipleri ve koruma ekipleri tarafından eğitilerek kullanılmaktadır. Özel eğitim verilen ve koruma amacıyla yetiştirilen Bandogge Mastiff cinsi köpekler, aile ortamında oldukça nazik ve sevecen davranmaktadır.

Temel Özellikleri
Bandogge Mastiffin belirgin özellikleri arasında, iri görünümü, güçlü yapısı, uzun boyu ve atletik vücudu yer almaktadır. Oldukça güçlü ve atılgan olan Bandogge Mastiff cinsi köpekler, sahiplerini ve görev alanını korumak için atmaca kadar dikkatli hareket etmektedir. Gerekli yerlerde, canı pahasına saldırmakta ve tüm tehlikeleri bertaraf etmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Bandogge Mastiffin görünüşü, alışılmış köpek ırklarına göre oldukça heybetli ve güçlüdür. Bandogge Mastiff cinsi köpekler, dişilerinde 40 kilogram, erkeklerinde ise 63 kilograma kadar çıkabilmektedir. Erkekleri 73 cm uzunluğa kadar erişebilirken, dişileri maksimum 63 cm uzunluğunda olmaktadır. Kilosu ve boyunun yanında, kaslı yapısı ve atletik bacakları da görünümünü etkilemektedir.

Karakter Özellikleri
Bandogge Mastiffin karakteri, oldukça cana yakın ve uyumludur. Eğitim aldığı alanda bir aslan gibi bölgesini ve görevini korurken, çocuklara ve sahiplerine karşı sevimli ve anlayışlı hareketler sergilemektedir. Çok zeki olması sebebiyle, tehlike ve güven anlarını ayırt etmektedir. Özellikle çocuklara karşı korumacı tavırlarla yaklaşması, çocukları çok sevmesini ve onlarla iyi anlaşmasını sağlar. Diğer köpeklerle pek iyi anlaşamayan Bandogge Mastiff, köpeklere karşı üstünlük elde etmek istemektedir.

Bakımı
Bandogge Mastiffin bakımı için günlük egzersiz ve çalışmalar yapılması gerekir. Oldukça atletik bir tür olduğunda, gün içerisinde en az 1 saat boyunca dışarıda gezmesi ve egzersiz yapması gerekir. Uysal yapısı sebebiyle, apartman dairesinde beslemeye uygundur. Oldukça zeki olduğundan, küçüklükten eğitildiğinde tüm komutlara uyacaktır. Haftada 1 defa banyo yapması, tüy sağlığı için yeterli olacaktır.

Beslenmesi
Bandogge Mastiffin beslenmesi için özel köpek mamaları tercih edilmelidir. Cüsseli ve atletik yapıda olduğundan, diğer köpeklere kıyasla daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyacaktır. Beslenmesinde sadece marka kuru mama kullanılması gerekir. Ek besinlerin verilmesi için veterinerden onay alınması ve uygun besinlerin verilmesi şarttır. Yetişme çağında, çeşitli yaş mamalarla takviye yapılması gerekebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular