Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Batı ak mukalliti

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tanımı
Gaga oldukça uzun ve alın "düz". Kuyruk nispeten uzun ve kare uçlu (kenarlar yuvarlatılmış). Üstte donuk grimsi kahverengi, altta beyazımsı, yanlarda ve göğüste donuk grimsi kahverengi bir belirti. Göz halkası, lores ve zayıf bir şekilde işaretlenmiş supercilium buffy-white. Üst çene siyahımsı, alt donuk turuncu-sarı renktedir. Geniş ve düz bir gagaya sahip olması dikkat çekicidir, bu özellik, özellikle çok dilli felosa ile karşılaştırıldığında çarpıcıdır

Eastern Olivaceous Warbler'dan biraz daha büyük, daha ağır gagalı ve daha kahverengidir .


Habitatı
Nehir kıyısındaki bitki örtüsüyle bağlantılı türdür. Yarı kurak ortamlarda suya yakın meşcerelerin tercih ederler. Ilgın oluşumları, sazlıklar, söğüt ormanları ve kavak bahçeleri ayrıca bahçelerde, meşe bahçelerinde ve ağaç mahsullerinde bulunur.
Yayılışı
İ spanya ve Kuzeybatı Afrika'da Atlas Dağları'nın kuzeyinde, Batı Sahra'dan kuzeybatı Libya'ya kadar görülür. Batı Afrika'da , özellikle Sahel bölgesinde kışlar . Üreme alanlarını Temmuz'dan Ekim'e kadar ve Mart veya Nisan'da (kuzeybatı Afrika) veya Mayıs'ta (İspanya) gözlemlenir.
Beslenme
Böcekler ve örümceklerle beslenir. Bazen çeşitli meyveler. Genellikle yüksek seviyelerde beslenir, ancak bazen göçte daha düşüktür.
Biyolojisi
Tropikal Afrika'da kışları geçen Sahra-ötesi türler. Western Olivaceous Warbler mayıs ayından itibaren ürer. Yılda 2 ila 5 yumurta yumurtlama. Bir çalı veya ağacın dalları arasında yuva yapar. Özellikle kış aylarında böceklerle beslenir ve diyetini meyvelerle tamamlar.
Göçü
İberya ve Kuzey Afrika'da ürer. Kışları Sahra Afrika'ya iner . Kuzey Avrupa'da nadir görülen bir türdür. İspanya Malaga'da kayıtları vardır.
Popülasyonu
Tahmin edilen toplam nüfus 5200 çifttir. Yaklaşık 10000 birey olduğu düşünülmektedir (Birdsoftheworld.org)
Davranışları
Yiyecek ararken, Doğu Olivaceous Warbler'ın aksine kapalı kuyruğunu aşağı yukarı sallamaz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular