Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Bavyera Dağ Tazısı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Koku alma ve iz sürmede üstün yeteneklere sahip olan Bavyera Dağ Tazısı, geçmişten bugüne av köpeği ve iz sürücü olarak kullanılmıştır. Üstün yetenekleri sayesinde, avcıların en çok tercih ettiği türlerden olan Bavyera Dağ Tazısı, avını sessizce takip eder ve profesyonelce yakalar. Kahverengi siyah karışımı tüyleriyle dikkat çeken Bavyera Dağ Tazısı, sarkan kulaklarıyla sevimli bir imaj oluşturmaktadır.

Temel Özellikleri
Bavyera Dağ Tazısının belirgin özellikleri arasında, üstün zekası, hareketliliği, itaatkar tavırları ve enerjik olması yer almaktadır. Oyunu çok seven Bavyera Dağ Tazısı, sahibine karşı oldukça sadık ve uysaldır. Evde beslemek için ideal türlerden biri olan Bavyera Dağ Tazısı, aile ortamında bakıma uygundur.

Görünüş ve Yapısı

Bavyera Dağ Tazısının görünüşü, kısa bacaklı uzun kulaklı ve atletik yapıdadır. Dişisi maksimum 25 kilogram olan Bavyera Dağ Tazısının erkeği, ortalama 33 kilogram olmaktadır. Dişileri maksimum 50 cm uzunluğuna erişirken, erkeği en fazla 58 cm boyutlarına gelmektedir. Orta boylu tür olan Bavyera Dağ Tazısının arka ayakları çevik ve koşmaya uygundur. Oldukça hızlı koşabilen dağ tazısı, avını kolaylıkla yakalamaktadır.

Karakter Özellikleri
Bavyera Dağ Tazısının karakterinde, sahibi ve çevresindeki insanlarla iyi geçinme ve uyumluluk yatmaktadır. Karakter olarak uyumlu olması, çocuklarla ve diğer köpeklerle aynı ortamda yaşamasına olanak sağlar. İnsanları anlamakta üstün yeteneği bulunan dağ tazısı, kolaylıkla eğitilebilir ve komutlara uyum sağlayabilir. Sahibi ve sorumlu olduğu alanı, her türlü tehlikeden korumaktadır.

Bakımı
Bavyera Dağ Tazısının bakımı için özel bir işlem yapmaya gerek yoktur. Gün içerisinde çok fazla egzersiz ihtiyacı duyan Bavyera Dağ Tazısı, her gün en az 2 saat yürüyüş yapmalıdır. Günlük egzersizlerinin aksaması durumunda, bulunduğu ortamda hareketlenecek ve eşyaların zarar görmesine yol açacaktır. Tüyleri kısa olduğundan, haftada bir defa taranması yeterli olacaktır.

Beslenmesi
Bavyera Dağ Tazısının beslenmesinde, özel kuru mamalar tercih edilmelidir. Sadece marka kuru mamaların tüketilmesine dikkat ederek, tüy sağlığı ve gelişimi korunacaktır. Bavyera Dağ Tazısının gelişme döneminde, çeşitli yaş mama ve ek gıdalar da kullanılabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular