Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Beauceron

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İz sürme ve korumada üstün yeteneklere sahip olan Beauceron, oldukça atletik ve atılgandır. Sürüleri vahşi hayvanlardan koruması için kullanılan Beauceron, iz sürme, hayvanları avlama ve tehlikeleri hissetme konusunda profesyoneldir. İçgüdüsel olarak, tehlikeleri çok iyi hisseder ve korkusuzca saldırıya geçer. Korumacılık konusunda üstün yeteneklere sahip olan Beauceron, bahçeli alanlarda beslemek için ideal türler arasındadır.

Temel Özellikleri
Beauceron belirgin özellikleri arasında, iz sürücülüğü, korumacılığı, tehlikeleri hissetmesi ve atletik vücudu yer almaktadır. Ortalama 5 yaşına kadar yaşayan Beauceron, cesareti ve korkusuzluğuyla tanınmıştır. Heybetli duruşu, atletik bacakları, ince burnu ve sivri kulaklarıyla, tam bir avcı ve iz sürücüdür.

Görünüş ve Yapısı

Beauceronun görünüşü, oldukça etkileyici ve heybetlidir. Bacakları ince ve uzun olan Beauceron, tehlike anında bir tazı kadar hızlı koşmaktadır. Ortalama 29 ila 34 kilogram arası ağırlığa sahip olan Beauceron, 61 cm ila 71 cm aralığında uzunluğa gelmektedir. İri ve cüsseli yapısı, hayvanlara ve diğer tehlikelere karşı maksimum savunma yapmasını sağlamaktadır.

Karakter Özellikleri
Beauceronun karakterinde, savunma, tehlikeleri hissetme ve saldırıya geçme gibi üstün yetenekler yer alır. Oldukça zeki ve kurnaz olan Beauceron, sahibine karşı çok sağdık ve itaatkar tavırlar sergilemektedir. Sahibinin komutlarını kolaylıkla kavrayan Beauceron, tüm komutları kusursuzca yerine getirmektedir. Polis ve güvenlik güçleri tarafından sıkça kullanılan Beauceron, cesaretiyle kendisinden söz ettirmeyi başarmıştır. Zeki olması ve sahibine karşı itaatkar davranması sebebiyle, kolaylıkla eğitilmektedir. Özel görevlerde kullanılmak için yetiştirilen Beauceron, birçok suçu engellemektedir.

Bakımı
Beauceronun bakımı için birden fazla fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyulmaktadır. Fiziksel etkinliklerin yanında, zihinsel etkinliklerle de gününü geçirmek isteyen Beauceron, kendisine sorumluluk verilmesinden hoşlanmaktadır. Ev ortamından çok, bahçeli açık alanlarda bakılmaya uygun olan Beauceron, günlük enerjisini atmak zorundadır. Egzersiz ve gezmelerin az olması durumunda, canı sıkılacak ve çevredeki eşyaları dağıtacaktır. Haftada bir banyo yapması ve tırnaklarının düzenli şekilde törpülenmesi yeterlidir.

Beslenmesi
Beauceronun beslenmesi için özel kuru mamalar ve ek takviye gıdalar kullanılmalıdır. Kuru mama haricinde, vitaminli yaş mamalar ve krakerlerle beslenmesi desteklenebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler