Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Belçika Malinois

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Belçika Malinois çoban köpekleri içerisinde enerjisi ve egzersiz ihtiyacı en çok olan cinsler arasında gösterilmektedir. Hem atılgan hem de çevrenin çok farkında olan bu zeki köpekler arama ve koruma faaliyetlerinde oldukça başarılıdırlar.

Belçika asıllı bir ırk olmasının yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinde de başarıların dolayı tercih edilmektedir. Özellikle polis köpekleri içerisinde çok sık rastlanan bir tür olması, değerli bir tür olmasını sağlamaktadır.

Temel Özellikleri
Belçika Malinois’in belirgin özellikleri enerjik olmaları ve çok iyi iz sürmeleridir. Aranan herhangi bir nesneyi ya da bir kokuyu takip ederek çok kısa süre içerisinde bulabilirler. Fakat bunun için yeterli düzeyde bir eğitim almaları gerekmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Belçika Malinois’in görünüşü büyük ve standart bir yapıya sahiptir. Çevrede çok fazla rastlanan bir köpek cinsi olmasının yanı sıra özellikleri bakımından pek çok çoban köpeğine göre daha başarılı oldukları bilinmektedir.

Karakter Özellikleri
Belçika Malinois’in karakteri insanlarla uyum içerisinde yaşayabilen bir özelliği içermektedir. Yavru oldukları dönemden itibaren bakım vereni ile çok sıkı bir bağ kurmakta olup diğer kişilerle yalnızca yakın ilişkiler sürdürebilirler.

Yavru oldukları dönemlerde daha hassas ve ürkek bir yapıları olduğu bilinmektedir. Bu yapıları yaşları büyüdükçe yerini cesarete ve meraka bırakmaktadır. Çevrede keşfetmek üzere pek çok şeyin peşinden gidebilirler.

Heyecanlı bir köpek türü olduğu için eğitim sürecinde etkili bir eğitmenin yer alması gerekmektedir. Fakat eğitmenin üslubunun cezalandırıcı değil ödüllendirici olması eğitim süreci içerisinde gerekli olan temel faktör olarak bilinmektedir.

Bakımı
Belçika Malinois’in bakımı içerisinde kısa olsa da tüylerin düzenli taranması önemli olmaktadır. Özellikle mevsim geçişlerinde ya da ırkın tüy dökme mevsiminde taramaların daha sık olması gerekmektedir.

Taranmanın yanı sıra evde beslenmeleri durumunda egzersiz ihtiyaçlarının da karşılanması gerekmektedir. Bu nedenle haftada iki defadan fazla olacak şekilde açık alana götürülmeleri gerekmektedir.

Beslenmesi
Belçika Malinois’in beslenmesi herhangi bir standarda bağlanmamıştır. İhtiyaçları olan mamaların üç öğün olacak şekilde verilmesi yeterli olmaktadır. Fakat mama seçiminde doğru yaş döneminin tercih edilmesi gerekmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular