Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Billy

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Billy anavatanı Fransa olmasına rağmen hem Avrupa’nın hem de dünyanın pek çok yerinde en başarılı avcı köpeği olarak anılmaktadır. Karakter yapısının sakin ve sabırlı olmasının yanı sıra iyi koku alması sayesinde de özellikle yaban domuzu avında tercih edilmektedir.

Bakımını veren kişiye önemli ölçüde sadık olmasının yanı sıra eğitim almaya yatkın itaatkar bir yapısı da bulunmaktadır. Bu nedenle yalnızca avcılık değil arama kurtarma süreçlerinde de tercih edilen köpek ırkları arasında yer almaktadır.

Temel Özellikleri
Billy’nin belirgin özellikleri iyi koku alan ve avcılık becerisi gelişmiş olarak bilinmektedir. Bu özellikleri ile her ne kadar doğal yaşam içerisinde var olmaya yatkın gibi görünse de ev içi yaşama da kolay bir şekilde uyum sağladıkları bilinmektedir.

Görüntü olarak da hem çocukların hem yetişkinlerin çok sevdiği bir köpek ırkıdır. Bakım vereni ile kurduğu yakın ilişki sayesinde aile üyeleriyle de güzel birliktelikler sürdürebilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Billy’nin görünüşü kahverengi ya da siyah- beyaz şeklinde alaca tüylere sahiptir. Çok uzun olmayan tüyleri Dalmaçyalı ırkına benzer şekilde iki renkli olarak bulunmaktadır. Fakat bu desenler benek değil renk karmaşasıdır. Güçlü ve atik bir görüntüsü olmasına rağmen çok heybetli bir köpek değildir.

Karakter Özellikleri
Billy’nin karakteri şu özellikler ile tanımlanmaktadır:

Sakin
Ev yaşamın uygun
Avcılık konusunda yetenekli
İyi bir biçimde koku alıp, yer tespit eden
Sosyal ilişkileri iti
Cesur
Hızlı yakalama yeteneğine sahip
Yalnızlığı sevmeyen
Diğer köpek ırkları ile iyi ilişkiler kuramayan
Bakımı
Billy’nin bakımı etkili bir biçimde yapıldığında yaşam ömrü maksimum 14 yıl kadar devam edebilmektedir. Bakımı için öncelikle sevgi ve şefkatin iyi düzeyde verilmesi gerekmektedir. Sevgi verilen köpekler, yalnız kaldıklarında da depresyona girecekleri için yalnız bırakmamaya özen gösterilmelidir.

Haftada en az iki defa gezintiye çıkarılarak koklama, arama gibi yetilerini sürdürmesi sağlanmalıdır. Ev içerisinde de rahat gezebileceği bir ortam oluşturulması avantajlı olacaktır.

Beslenmesi
Billy’nin beslenmesi öncelikle köpek mamaları ile olmalıdır. Farklı besinler tüketmeleri halinde karakterinde bozulmalar oluşacağı için vitamin ve mineral ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir mama alınması gerekmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler