Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Bloodhound

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bloodhound genellikle iz sürme becerisinden ötürü farklı alanlarda tanınmış köpeklerdir. İz sürme iç güdüsü onun sürekli olarak bir yerlere gitme halinde olmasına neden olmaktadır fakat bu durum eğitim ile kontrollü bir hale gelebilmektedir.

Çok hareketli ve enerjik bir köpek olmamasına rağmen ortama göre davranma bilinci gelişmiştir. Dışarıda daha hareketli evde ise daha uysal olabilmekte bu nedenle ev içerisinde yaşamaya uygun köpek ırkları arasında gösterilmektedir.

Temel Özellikleri
Bloodhound’ un belirgin özellikleri uysal ve akıllı olmalarıdır. Uysal oldukları için onlarla iletişime geçecek olan kişilerden de aynı sakinlikte iletişim beklerler. Ceza ya da yüksek ses bu köpekler için uygun iletişim kanalları değildir.

Çocuklarla da yetişkinlerle de oldukça iyi anlaşırlar. Fakat kulaklarının çekilmesi dayanamadıkları bir davranış olduğu için bu durumla karşılaşmaları halinde ortamdan uzaklaşabilirler.

Görünüş ve Yapısı

Bloodhound’ un görünüşü büyük ve uzun kulakları le dikkat çekmektedir. Bu kulakların ince bir derisi olması nedeniyle hassasiyet noktalarıdır ve kulaklarına yapılacak bakımlarda da dikkatli olunması gerekir.

Sırt ve göğüs kafesi bölgesinde sağlam bir yapı bulunmaktadır. Bu yapı sayesinde güçlü köpek ırkları arasında yer almaktadırlar. Çok hızlı olmamalarına rağmen iyi iz sürdükleri için kendilerini savunma konusunda da iyilerdir.

Karakter Özellikleri
Bloodhound’ un karakteri şu özellikler ile tanınmaktadır:

Uysal ve sakin
Yerine göre enerjik davranabilen
İyi bir biçimde iz sürerek aradığı şeyleri kısa sürede bulan
İnsanlarla iyi ilişkiler kuran
Eğitim almaya yatkın
Bakımı
Bloodhound’ un bakımı konusundaki en önemli ayrıntı kulaklarının doğru yöntemlerle temizlenmesidir. Büyük kulakları olması nedeniyle enfeksiyon oluşma riski de bulunduğu için temizliğine dikkat edilmelidir.


Kulakların her gün uygun, yumuşak bir tarakla taranması gerekmektedir. Temizlik için banyo yaptırmak yerine silmek daha tercih edilen bir yöntemdir.

Beslenmesi
Bloodhound’ un beslenmesi hareketli bir köpek olmaması nedeniyle kilo almayı önleyecek şekilde olmalıdır. Beslenme konusunda tercih edilen mamaların yap oranlarının azaltılmış olması önerilmektedir.

Beslenmenin yanı sıra kilo almasının önlenmesi için düzenli olarak egzersiz yapılmasına ve porsiyonların çok büyük olmayacak şekillerde verilmesine de dikkat edilmesi gerekmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler