Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Border Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Border Terrier ırkı kediler ile anlaşan köpekler olarak anılmaktadır. Kedilerin yanı sıra diğer evcil hayvanlarla da uyum içerisinde yaşayacakları için hayvan severlerin beraber yaşamayı tercih ettiği köpek ırkları arasında yer almaktadır.

Çok enerjik olmaları nedeniyle açık alanlarda bulunmaya ihtiyaç duymakla beraber ev içerisinde yaşamaktan da mutlu olan bir ırktır. Yalnızca çok hassas olmaları nedeniyle iyi bir iletişim biçimi kurulması gerekmektedir.

Temel Özellikleri
Border Terrier’in belirgin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Eğitim almaya uygundur.
Evde yaşamayı tercih eder.
Diğer hayvanlarla ve insanlarla çok iyi bir iletişimi vardır.
Enerjik ve hareketli bir türdür.
Hassas ve kırılgan yapıları nedeniyle hep nazik bir iletişim kurulmasını talep ederler.
Görünüş ve Yapısı

Border Terrier’in görünüşü küçük köpek ırklarından birisi olarak yansımaktadır. İlerleyen yaşlarda da hem kilo hem de boy olarak çok fazla büyümezler. Kahverengi ya da siyaha çalan tüy renkleri, kıvırcığa yakın bir şekildedir.

Karakter Özellikleri
Border Terrier’in karakteri enerjik ve hassas olarak bilinmektedir. Bu iki özellik bir arada olduğunda iletişim kurarken daha dikkatli olunmasını gerektirecektir. Hareketli oyunları sevmelerine rağmen, zarar verici bir davranışla karşılaştıklarında bu davranışları uzun süre unutmaz ve tepki gösterirler.

Bu ırkın özelliklerinden bir diğeri de yapılan olumlu ya da olumsuz davranışları uzun süre hafızalarında tutmaları ev buna göre bir ilişki içerisine girmeleridir. Kendilerine uzun süre önce kötü davranan bir insan ile tekrar yakın ilişki kurmayacaklardır.

Bakımı
Border Terrier’in bakımı esnasında yılda bir ya da iki defa ölmüş olan tüylerinin taranması gerekmektedir. Tüylerin arka kısmında kalan bölümün ise ıslak bir bez yardımıyla silinmesi genel hijyen durumunu sağlayan bakım önerileri arasında yer almaktadır.

Beslenmesi
Border Terrier’in beslenmesi için yavru köpek mamalarının tercih edilmesi gerekmektedir. Genellikle 10 kilonun üzerine çıkmaları sağlıkları için bir tehdit olacağından yaşlarına uygun mamalar ile daha uzun ömürlü yaşam sürdürebilirler.

Çok enerjik bir köpek türü olduğu için daha önce denenmemiş besinlerin tüketilmesi durumunda enerjileri kontrol edilemez bir hale dönüşebilecektir. Bu nedenle yeni tatların denenmemesi önerilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular