Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Briard

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Briard ırkı köpekler genellikle üst düzey bağlılık gösterdikleri için sahipleri tarafından çok sevilirler. Bakım veren kişileri ve sevdiklerini koruma iç güdüleri sayesinde bahçeli evlerde bulundurulmaları iyi olmaktadır.

Aynı zamanda bu ırk zeki yönü sayesinde çevresini de yönlendirebilme becerisine ve kendi görevlerini herhangi bir komut olmadan yerine getirme becerisine sahip bir ırktır. Bu nedenle eğitim sürecinde kendisinden daha kuralcı ve otoriter bir uzman tarafından komutların verilmesi gerekmektedir.

Temel Özellikleri
Briard’ın belirgin özellikleri uysal olsa da otoriteyi kabul edene kadar inatlaşmasını sürdürecektir. Bu nedenle yaşadığı aile ile uyum sağlaması için biraz zamana ihtiyaç duyacaktır.

Bakım vereni ile ilişki kurarken önceliği takdir ve onay olmaktır. Onay aldıkça daha güçlü bir bağ kuracağından bu süreç içerisinde iyi bir iletişim ağının sağlanması gerekmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Briard’ın görünüşü vücut olarak büyük ve uzun tüylüdür. Farklı renk tonları olmasına rağmen çoğunlukla kahverengi tüylü olanlara rastlanmaktadır. Tüylerinin uzunluğu çoğu zaman yüz bölgesini kapatacak şekildedir.

Bacakları çok uzun olmamasına rağmen vücudu iri olduğu için büyük köpekler arasında anılmaktadır. Kilo olarak 30 kilo ve üzerinde ağırlığı olan cinsleri bulunduğu gibi genel anlamda erkek olanları dişilerine göre daha ağır olabilmektedir.

Karakter Özellikleri
Briard’ın karakteri şu özellikler ile tanınmaktadır:

Farklı ortamlarda yaşamak için uyumludur.
İnsanlardan onay ve beğeni almayı sever.
İnatçı bir yapısı olmasına rağmen kendinden güçlü olanlara boyun eğer.
Enerjik ve oyun sever bir yapısı bulunmaktadır.
Bakımı
Briard’ın bakımı yapılırken tüylerinin sürekli olarak taranmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle kulan ve yüz bölgesindeki tüyler onun için rahatsız edici bir hal alacağından düzenli olarak kırpılması önerilmektedir.


Enerjik bir köpek olmasına rağmen ev şartları içerisinde uyumlu olduğu için bu uyumu kaybetmemek adına haftada birkaç defa dışarıya çıkarılarak eğlenmesi sağlanmalıdır.

Beslenmesi
Briard’ın beslenmesi noktasında kilo alımını kontrol altında tutacak gıdaların tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle evde yaşayanlar çok fazla hareket etmedikleri için besinleri yakamayacaklar ve devamında hastalıklar oluşabilecektir. Bu nedenle mama seçimi ve mamaların porsiyonları önemlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Garfield Köpek Türleri / Cinsleri 0 215

Benzer konular