Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Brüksel Griffonu

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Oldukça heyecanlı ve akıllı türlerden biri olan Brüksel Griffonu, sevimli duruşuyla ailelerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Tam anlamıyla aile köpeği olan Brüksel Griffonu, çocukların yetiştiği ortamda bakılacak en iyi türlerden bir tanesidir.

Temel Özellikleri
Belçika kökenli olan Brüksel Griffonunun belirgin özellikleri arasında, fare avcılığı, zekiliği, sakallı yüzü ve masum bakışları yer almaktadır. Küçük boylu ırklardan bir tanesi olan Brüksel Griffonu, uzun tüylü, uzun kulaklı ve uzun sakallıdır. Görünüşüyle herkesin dikkatini çeken Brüksel Griffonu, yumuşak huyu ve sosyal tavırlarıyla da köpek severlerin ilk tercihleri arasına girmeyi başarmıştır.

Görünüşü ve Yapısı

Brüksel Griffonunun görünüşü, oldukça sevimli ve ilgi çekicidir. Uzun tüylü olmasının yanında, tüylerinin sık ve düz durmasıyla da bilinen Brüksel Griffonu, ev ve apartman ortamında beslenecek en iyi türler arasındadır. Gözleri yuvarlak ve büyük olan Brüksel Griffonu, aşağı doğru sarkan kulaklara ve çenesinin tamamını kaplayan uzun tüylere sahiptir. Ayaklarında dahi uzun tüylerin olması, sevimliliğini artırmaktadır.

Karakter Özellikleri
Brüksel Griffonunun karakteri, çocuklu aile ortamlarına uyum sağlayacak kadar yumuşaktır. Oldukça çevik ve enerjik olan Brüksel Griffonu, kucak köpeği olmak yerine oyun ve eğlence köpeği olmayı tercih eder. Çocuklarla oynamayı çok seven Brüksel Griffonu, eğitim almaktan ve kendisine komutlar verilmesinden çok hoşlanır. Eğitimi kolay alan ve zekasıyla tüm komutları anlayabilen Brüksel Griffonu, ilgi odağı olmaktan zevk alır.

Bakımı
Brüksel Griffonunın bakımı için belli başlı kurallara riayet edilmesi gerekir. Uzun tüylerinin dökülmemesi ve tüy sağlığının korunması için günlük olarak fırçalanması ve ölü tüylerin vücuttan arındırılması gerekir. Tüm uzun kulaklı köpek cinslerinde olduğu gibi, Brüksel Griffonunun da kulakları hassas ve ilgiye muhtaçtır. Kulakların enfeksiyon kapmaması için düzenli olarak temizlenmesi ve kontrol edilmesi gerekir. Tırnaklarının uzadıkça törpülenmesi ve en az haftada 1 defa banyo yaptırılması gerekir.

Beslenmesi
Brüksel Griffonunun beslenmesinde, sadece özel kuru mamalar tercih edilmelidir. Ev ortamında beslendiğinden, ev yemeklerine alıştırılmamalıdır. Tüylerinin ve sağlığının korunması amacıyla, belirli dönemlerde vitamin ve takviyeler verilmelidir. Büyüme döneminde, özel yaş mamalarla ek gıda takviyesi uygulanabilir ve gelişimine destek verilebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Garfield Off/Topic 0 34

Benzer konular