Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Bull Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İngiliz asıllı olan Bull Terrier, alışılmış köpeklerden daha farklı görünmektedir. Burnu ve gözleri arasında boşluk olmaması, Bull Terrier cinsi köpeklerin düz bir yüze sahip olmasını sağlar. Bully cinsi köpeklerle akrabalığı bulunan Bull Terrier, tıpkı onlar gibi atletik ve kaslı bir vücut şekline sahiptir. Bull Terrier ve minyatür Bull Terrier olarak iki ayrı kategoriye ayrılan cins, köpek severlerin ilgisini çeken türlerden bir tanesidir.

Temel Özellikleri
Bull Terrierin belirgin özellikleri arasında, fiziksel görünüşü ve atletik yapısı yer almaktadır. Oldukça güçlü olan Bull Terrier, kaslı ve atletik köpek arayanların ilk tercihleri arasındadır. Vücudu tamamen kas olan Bull Terrier, koruma ve avcılık görevlerinde mükemmel hünerler sergilemektedir.

Görünüşü ve Yapısı

Bull Terrierin görünüşü, alışılmış köpeklerden farklıdır. Tüyleri kısa ve düz olan Bull Terrier, tüy bakımı konusunda çok fazla ilgiye ihtiyaç duymayacaktır. Kafasının oval şeklinde olması, gözlerinin yuvarlak şekli ve kulaklarının geriye doğru yatmasıyla dikkat çeken Bull Terrier, alışılmış köpek imajının dışına çıkmıştır. Vücut yapısı kaslı olan Bull Terrier cinsinde, erkekler dişilerinden daha kaslı ve güçlü olmaktadır. Sıkça karşılaşılan rengi beyaz olmasına karşın, siyah, kızıl ve farklı renklerde tüylere sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Karakter Özellikleri
Bull Terrierin karakteri, aldıkları eğitimin kalitesine göre şekillenmektedir. Doğru ve profesyonel bir eğitimden geçen Bull Terrier, oldukça sakin, akıllı ve sadık tavırlar sergilemektedir. Sahibiyle vakit geçirmekten hoşlanan Bull Terrier, dost canlısı ve sosyaldir. Korumacılık iç güdüsüyle hareket eden Bull Terrier, tehlike anında korkusuzca saldıracaktır.

Bakımı
Bull Terrierin bakımı için günlük egzersiz planı hazırlanması ve bu egzersizlerin aksatılmadan yaptırılması gerekir. Günlük en az 1 saat egzersiz ve koşu yapması gereken Bull Terrier, enerjisini attığında sakin ve cana yakın tavırlar sergileyecektir. Tüyleri kısa olduğundan, ayda bir defa taranması ve tırnaklarının düzenli olarak törpülenmesi yeterlidir.

Beslenmesi
Bull Terrierin beslenmesi için özel kuru mamalardan oluşan diyet programı uygulanmalıdır. Kaslı ve enerjik yapıda olan Bull Terrier, veteriner tavsiyesine uygun olarak beslenmeli ve aç bırakılmamalıdır. Dönem dönem ek gıdalar ve yaş mamalar verilerek, beslenmesi desteklenebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular