Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Bullmastiff

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Büyük boylu ırklardan bir tanesi olan Bullmastiff, çocuklarla oldukça iyi anlaşmaktadır. Korumacı ve avcı özelliklere sahip olan Bullmastiff, farklı hayvanlara ve köpeklere karşı baskın özellikler göstermektedir. İnsanlarla arası çok iyi olduğundan, sahibi ve ailesiyle eğlenceli vakitler geçirecektir.

Temel Özellikleri
Bullmastiffin belirgin özellikleri arasında, hassas işitme yeteneği ve korumacılıkları yer alır. Sahibinin sesini çok iyi tanıyan ve bu sese karşı oldukça hassas tavırlar sergileyen Bullmastiff, çok sıkı bir eğitimden geçmek zorundadır. Sosyal olarak yetiştirilmesi ve itaat eğitimine tabii tutulması durumunda, insanlar ve ailesiyle sorunsuz bir yaşam sürecektir. Beslendiği evdeki hayvanlarla iyi geçinen Bullmastiff, yaşadığı ortama kolayca adapte olmaktadır.

Görünüşü ve Yapısı

Bullmastiffin görünüşü, oldukça iri ve dikkat çekicidir. Minimum 61 cm uzuluğuna gelen Bullmastiff, maksimum 67 cm uzunluğuna gelmektedir. Büyük boy ırklardan olan Bullmastiff, 10 ila 11 yaşına kadar yaşamını sürdürmektedir. Oldukça sert bakan gözleri ve yüz hatlarıyla ürkütücü duran Bullmastiff, tehlikelere karşı korkusuzca atılmaktadır. Kaslı ve uzun vücudu, uzun kuyruğu ve uzun kulaklarıyla tanınan Bullmastiff, kısa tüylere sahiptir.

Karakter Özellikleri
Bullmastiffin karakteri, eğitiminin kusursuz olmasına bağlı olarak şekillenmektedir. Oldukça itaatkar yapıda olan Bullmastiff, cesur ve korkusuzdur. Mensup olduğu aileye içten bir sevgiyle bağlanan Bullmastiff, her türlü tehlikeye karşı tetikte beklemektedir. Bir tehlikeyle karşılaştığında, sahibi ve ailesini korumak için canını siper eder. Saldırganlık özelliği bulunmayan Bullmastiff, karşısındakine zarar vermeden onu devirmekte ve tehlikeyi bertaraf etmektedir. Oldukça yetenekli bir bekçi köpeği olan Bullmastiff, inatçılığı sebebiyle sıkı bir itaat eğitiminden geçmek zorundadır.

Bakımı
Bullmastiffin bakımı için günlük olarak kauçuk fırçayla tüylerinin taranmasına ve tırnaklarının düzenli olarak törpülenmesine dikkat edilmelidir. Sadece gerektiğinde banyo yapması gereken Bullmastiff, insanların olmadığı ortamda yaşamaktan hoşlanmaz. Yumuşak bir yatakta yatmayı seven Bullmastiff, günlük olarak dışarı çıkarılmalıdır. Ortalama 9 ila 11 yıl yaşayan Bullmastiff, tek seferde 6-10 arası yavru doğurmaktadır. Genetik retina bozukluğuna yakalanma riski bulunduğundan, düzenli kontrolden geçmelidir.

Beslenmesi
Bullmastiffin beslenmesi için kaliteli kuru mamaların kullanılması gerekir. Günlük öğünleri atlamadan verilmeli ve tam olarak doyduğundan emin olunmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Garfield Off/Topic 0 39
Garfield Off/Topic 0 62

Benzer konular