Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Burmilla Kedisi

Mert

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
7,276
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Burmilla Kedisi
Bir erkek Chinchilla ve bir dişi Birmanya arasında kazara çiftleşme kaynaklanan Burmilla Kedisi oldukça benzer görünüyor Birmanya , sadece Burmilla gümüş.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER
Burmilla Kedisi Bu orta boy kedi, göz kamaştırıcı gibi, siyahla geniş ve çizili göz alıcı yeşil gözlere sahiptir. Bu arada kulakları orta ve büyük, hafif yuvarlak uçlu.

Ancak, Burmilla Kedisi ana cazibesi yumuşak, yoğun gümüş kaplamadır, bunlar aşağıdaki renklerde uçlu veya gölgeli olabilir: siyah, mavi, çikolata, lila, kırmızı, karamel, kayısı, krema, siyah tortie, mavi tortie, çikolata tortisi , leylak tortie ya da karamel tortie. Burmilla’nın da bir astarı var.

KIŞILIK VE MIZAÇ
Burmilla yalnız bir akşam için ideal bir yol arkadaşıdır. Sadık, özverili ve sevgi dolu bu kedi, sahibi tarafından daima şirkette kalacak. Aslında, dikkat çeker ve genellikle okşadı talep eder. Hatta sizi getirme oyunlarıyla eğlendirecek.

Burmilla, yabancılara hemen gitmese de, sonunda samimi ziyaretçilere ısınacaktır. Burmilla da çocuklar ve diğer evcil hayvanlar ile iyi anlaşıyor.

HANGI
Burmilla çok tutuyor ve haftada en az bir kez bakılmalıdır. Ölü kılları temizlemek için iyice fırçalayın ve kulakları kirliyse nemli bir bezle temizleyin. Ayrıca, dişleri haftada bir kez fırçalanmalıdır.

SAĞLIK
Burmilla, gençlerine iyi yaşayabilen, genellikle sağlıklı bir kedidir. Bununla birlikte, böbreklerde kist oluşumuna neden olan ve sıklıkla böbrek yetmezliğine yol açan Polikistik Böbrek Hastalığı gibi hastalıklara yatkındır .

TARIH VE ARKAPLAN
Bu Burmilla Kedisi, 1981 yılında, her ikisi de Baroness Miranda von Kirchberg’e ait olan bir dişi Leylak Burma ile bir erkek Gümüş Chinchilla arasındaki kazara çiftleşmeden yaratılmıştır.

Burmilla Kedisi, Hikayeye göre, erkek Silver Chinchilla, Sanquist ve bir dişi Birmanya, Faberge, birbirleriyle ilgilenmeye başladıklarında arkadaşlarını bekliyorlardı. Faberge daha sonra kendi ırkıyla çiftleşmek için gönderilmesine rağmen, onun gelmesi üzerine Burma’dan oldukça farklı bir çöp üretti.Daha sonra Sanquist’in babası olduğu keşfedilen çöpler dört dişi yavrudan oluşuyordu: Galatea, Gemma, Gabriela ve Gisella. Barones, onları kısırlaştırmak yerine onları yeni bir türün temel kaynağı olarak geliştirmeyi seçti.

Burmilla Kedisi ile geri çaprazlanmışlardı ve cins özellikleri korunmuştu. Kısa bir süre sonra, Baroness, bu farklı yeni tipteki soy ağacı kedisini tanıtmak için Burmilla Kedisi Derneğini kurdu.Başka bir damızlık olan, Gemma’yı orijinal çöplüğünden alan Therese Clarke, 1984’te Burmilla Cat Club’ı kurdu. 1990’da, Burmilla ön Şampiyonluk Statüsü için kabul edildi.

Hikaye, Sanquist adlı erkek Silver Chinchilla ve Faberge adında bir dişi Birmanya’nın da eşlerini beklediğini söylüyor. Birbirleriyle ilgilenmeye başladılar. Üreme mevsimi boyunca Sanquist Faberge ile çiftleşti. Faberge daha sonra kendi cinsiyle çiftleştirildi. Ürettiği çöp Burma’dan çok farklıydı ve babanın kimliği belli oldu. Çöp, dört dişi yavrudan oluşuyordu ve Galatea, Gemma, Gabriella ve Gisella olarak adlandırılıyorlardı. Barones onlara aşık oldu ve onları yetiştirmeye karar verdi. Yeni bir cins yaratmak için onları kullanmak istedi.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular