Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Californian Spangled duruşu ve karakteri bakımından çok güçlü ve keskin bakışlara sahip kedi ırklarından biridir. Bu ırk bir kaplanı andıran görünüme sahiptir. Duruşu çoğu kişi tarafından büyüleyici bulunur. Mizaç bakımından soğukkanlı bir kedidir.

Temel Özellikleri
Californian Spangled belirgin özellikleri çok hiperaktif olması ve yüksek enerji kabiliyeti ile bilinir. Etrafta koşuşturmayı ve gezmeyi çok sever bunun en büyük nedenlerinden biri atletik bir yapıya sahip olmasıdır. Afrika leoparı nasıl etrafa zıplıyor ve tırmanıyorsa evde beslenen bir kedi türü olarak bu ırk da aynı davranışları sergiler. Çok oyuncu bir kedi olması da onun hareket kabiliyetine enerji katar. Hareketli ve oyuncu bir mizaca sahip olması sebebiyle çocuklarla çok çabuk kaynaşıp onlarla saatlerce oyun oynamaktan zevk alır. Yüksek bir zekaya sahip olması neticesinde eğitilmesi kolaydır.

Görünüşü Ve Yapısı

Californian Spangled görünüşü güçlü ve keskin bakışlarının güzelliği ile bilinir. Atletik bir vücuda sahip olması duruş pozisyonundan yatış haline kadar her şekilde kendini belli eder. Melez bir ırk olduğu için çoğu insan tarafından kürkü çok kıymetli görülür. Çenesi çok kuvvetlidir. Kulak yapısı orta boyda ve uçları kavisli bir haldedir. Açık renkli ve dikkat çekici gözlere sahiptir. Vücut tüyleri kısadır ancak uzun kuyruğunun etrafı kalın bir tüy tabakasına sahiptir.

Karakter Özellikleri
Californian Spangled karakteri diğer kedi türlerinden ayrılır. Bu kediyi diğer ırklardan ayıran en büyük özellik zekasıdır. Koruyucu hayvan özelliği de taşıyan bu ırk ani durumlarda sahibini korumaya çalışır. Yüksek yerlerde oturmayı çok sever. Gün sonunda yorulup sahibiyle uyumayı sever.

Bakımı
Californian Spangled bakımı zor olmayan bir kedi türüdür. Vücudunun çoğunluğu uzun tüylere sahip olmadığı için bakımı kolaydır. Tüyleri düzenli olarak fırçalanmalı ve taranmalıdır. Diş kontrolü zaman zaman yapılmalıdır. Tırnakları uzadıkça mutlaka kesilmelidir. Yıkanması gerektiği zamanlarda yapılmalıdır.

Beslenme
Californian Spangled beslenmesi kaliteli ve ırka uygun olan mamalarla yapılmalıdır. Veteriner kontrolünde vitamin takviyesi yapılabilir. Ev yemekleri verilmemelidir. Maması ve suyu daima taze bir şekilde önüne sunulmalıdır. Yağlı yiyecekler sakıncalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular