Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Cane Corso Italiano

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Büyük boy ırklardan bir tanesi olan Cane Corso Italiano, oldukça cüsseli bir bekçi köpeğidir. Koruma ve bekçilik konusunda üstün yetenek gösteren Cane Corso Italiano, mensup olduğu aileye karşı çok sevecen davranmaktadır. Cüsseli ve ürkütücü görünümünün aksine, insanlarla ve çocuklarla vakit geçirmeyi sever.

Temel Özellikleri
Cane Corso Italiano’nun belirgin özellikleri arasında, uzun boyu, atletik yapısı ve tehlikelere karşı korkusuzca hareket etmesi yer almaktadır. Oldukça uyumlu ve vefalı olan Cane Corso Italiano, tanımadığı insanlara karşı mesafeli ve tetikte davranmaktadır. Tehlikeye karşı her an hazır bekleyen Cane Corso Italiano, küçük yaşta sosyalleştirilmeli ve insanlara alıştırılmalıdır. Koruma köpeği olarak tercih edilen Cane Corso Italiano, insanlara ürkütücü ve saldırgan bir imaj çizse de normal zamanlarda uyumlu ve uysal karakterdedir.

Görünüşü ve Yapısı

Cane Corso Italiano’nun görünüşü, oldukça büyük ve güçlüdür. İri yapıda olması, koruma köpeği olarak tercih edilmesinde etkendir. Kaslı ve uzun vücudu, güçlü ve atletik ayaklarla desteklenmiştir. Kuyruğu normalden daha kısa olan Cane Corso Italiano, kısa ve bükülmüş kulaklara sahiptir. Güçlü bir çeneye sahip olan Cane Corso Italiano, geniş bir burna sahiptir. Tüyleri sık ve kısa olan Cane Corso Italiano, genellikle siyah ve beyaz karışımı tüy rengine sahip olmaktadır.

Karakter Özellikleri
Cane Corso Italiano’nun karakteri, tehlikelere ve yabancılara karşı sert bir tutum çizse de sevdiklerine karşı oldukça uyumlu özelliklere sahiptir. Sevdiklerinin yanında uyumlu, uslu ve itaatkar hareketler sergileyen Cane Corso Italiano, sahibine karşı çok bağlı ve sadıktır. Koruma içgüdüsüyle hareket eden Cane Corso Italiano, eğitimi kolayca kavrayacak kadar zeki yapıdadır. Agresif olmamasına karşın, tehlike anında korkusuzca saldırmakta ve sahibini korumaktadır.

Bakımı
Tüyleri kısa olduğundan, Cane Corso Italiano’nun bakımında çok fazla tarama yapılmasına gerek yoktur. Birkaç haftada bir fırçalanması ve gerektiğinde banyo yapması, bakımı için yeterli olacaktır. Barınakta kalmak şartıyla, dışarıda rahatlıkla yaşayabilir.

Beslenmesi
Cane Corso Italiano’nun beslenmesinde, öğünlerin dikkatle belirlenmesi ve şişkinlik ihtimaline karşı, çok fazla yemesinin önüne geçilmesi gerekir. Öğünlerinde sadece kaliteli markalara ait kuru mamalar tercih edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular