Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Cao de Castro Laboreiro

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Yabancılara karşı mesafeli ve tetikte hareketler sergileyen Cao de Castro Laboreiro, Portekiz sığır köpeği olarak da bilinmektedir. Enerjisi yüksek ve dost canlısı olan Cao de Castro Laboreiro, koruma ve avlama konusunda üstün meziyetlere sahiptir. Yabancılara karşı temkinli ve mesafeli davranan Cao de Castro Laboreiro, sahibiyle oldukça iyi geçinmektedir.

Temel Özellikleri
Cao de Castro Laboreironun belirgin özellikleri arasında, koruma konusundaki üstün yetenekleri ve cüsseli yapısı yer almaktadır. Kolay eğitilen ve sahibine karşı itaatkar hareketler sergileyen Cao de Castro Laboreiro, çoban köpeği olarak tanınmaktadır. Dünyadaki nadir köpek ırklarından bir tanesi olan Cao de Castro Laboreiro, oldukça azimli ve çalışkandır. Yapı itibariyle sert olan Cao de Castro Laboreiro, tehlike anında tüm gücüyle saldırmaktadır.

Görünüşü ve Yapısı

Cao de Castro Laboreironun görünüşü, diğer köpek cinslerinden daha iri ve cüsselidir. 20 kilo ila 31 kilogram aralığında ağırlığa sahip olan Cao de Castro Laboreiro, dişilerinde 56 santim, erkeklerinde ise 60 santime kadar uzunluğa erişmektedir. Tüyleri koyu renk olan Cao de Castro Laboreironun burnu ve göz çevresi daha açık renktedir. Kulakları aşağı doğru sarkık, başı da normalden daha büyüktür.

Karakter Özellikleri
Cao de Castro Laboreironun karakteri, sahibine ve ailesine karşı sevecendir. Yabancılara karşı saldırgan ve tedirgin davranan Cao de Castro Laboreiro, çocuklarla orta derecede yakınlık kurmaktadır. Tamamen görev köpeği olan ve kendini korumaya adayan Cao de Castro Laboreiro, yabancı hayvanlarla iyi anlaşamaz. Yavruluk döneminde eğitime başlanması, tüm komutlara uymasını ve itaatkar olmasını sağlayacaktır.

Bakımı
Cao de Castro Laboreironun bakımı için düzenli egzersiz programı hazırlanmalıdır. Tüyleri kısa olduğundan, birkaç haftada bir taranması yeterli olacaktır. Ev ortamı yerine, bahçeli ortamda yaşamaya uygun olan Cao de Castro Laboreiro, gerektiğinde banyo yaptırılmalıdır.

Beslenmesi
Cao de Castro Laboreironun beslenmesinde, kemiklerinin kuvvetlenmesi ve hastalıklara karşı korunması için özel diyet programı uygulanmalıdır. Kalça ve eklem hastalıklarına yatkın olduğundan, kilo almaması ve düzenli beslenmesi gerekir. Sadece özel kuru mamalar kullanılarak, obezliğe karşı diyete sokulması ve besinlerinin takip edilmesi önemlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular