Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Catahoula Leopar

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Catahoula Leopar Köpeği hem görünüşü hem de karakteri bakımından pek çok köpek cinsinden farklılaşmaktadır. Büyük bir vücuda sahip olan bu cinslerin aynı zamanda hayvanlar arasında da saldırgan bir yapısı olduğu bilinmektedir.

Bu köpekler kendi bakımını veren kişiler ile çok sadık bir ilişki yürütmektedirler. Fakat sahibi dışındaki insanlarla da sıcak ya da yakın bir ilişki kurmazlar. Bu nedenle sosyal becerilerinin iyi seviyede olmadığı bilinmektedir.

Temel Özellikleri
Catahoula Leopar Köpeğinin belirgin özellikleri gözlem yeteneğinin çok gelişmiş olmasıdır. Çevrede olan farklılıkları ya da tehlikeleri bu yeteneği sayesinde hızlı bir şekilde fark edip müdahale edebilmektedir.

Bunun yanı sıra enerji ihtiyaçları çok fazladır. Mutlaka gün içerisinde enerjilerini atacak uzun zamanları olmalıdır. Fakat bu durum apartmanda yaşayan bu cins köpeklerin kendi doğalarının bozulmasına da neden olabilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Catahoula Leopar Köpeğinin görünüşü adından da anlaşıldığı üzere leopar desenine benzer desenlerden oluşan bir derisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gözleri de ilgi çekici bir mavi tonunda olduğu için güzel bir görünüşleri olduğu bilinmektedir.

Yapısı bakımından ise daha saldırgan bir köpek cinsi olduğu bilinmektedir. Özellikle hayvanlar alemi içerisinde maruz kaldığı durumlardan kendisini koruyabilmek için bu yönünü hep aktif tutmaktadır.

Karakter Özellikleri
Catahoula Leopar Köpeğinin karakteri uysal değildir. Özellikle özgürlüğüne çok düşkün olduğu için bağımsız yaşamaya meyillidir. Fakat buna karşın kendisine bakım veren kişiye yönelik de ciddi düzeyde bir bağlılık kurmaktadır. Bu bağlılık ise bahçeli bir evde de yaşamını sürdürmesi beklenebilir.

Bakımı
Catahoula Leopar Köpeğinin bakımı için haftada bir ya da iki defa olacak şekilde tüylerinin taranması gerekmektedir. Aynı zamanda derisinin yüzeyinde oluşan kirlerin de ıslak bir bez yardımıyla silinmesi gerekmektedir.

Doğa içerisinde ya da açık alan içerisinde yaşamaya çok yüksek oranda ihtiyaç duyar. Bu nedenle günlük rutin şeklinde enerjisini atabileceği yerlere götürülmelidir.

Beslenmesi
Catahoula Leopar Köpeğinin büyük bir köpek olduğu için bu tür mamalar ile beslenmeleri gerekmektedir. Fakat verilen mamalarda ölçünün fazla olmamasına ve günde iki öğünden fazla yenmemesine de dikkat edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular