Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Cesky Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Cesky Terrier yoğun sakal ve bıyık görünümü ile tanınmakta olan bir köpektir. Kısa bacaklı olmasına rağmen çok atılgan bir yapısı bulunmaktadır. Aynı zamanda cesur olması nedeniyle eğitim aldığında başarılı bir köpek olabilmektedir.

Bakım verenine karşı oldukça sadık ve koruyu bir yapıdadır. İnsanlar ile iyi ilişkiler kurabildikleri için de ev içerisinde gerekli bakım ihtiyaçları karşılandığında yaşayabilmektedir.

Temel Özellikleri
Cesky Terrier’in belirgin özellikleri sakin ve sportif olmalarıdır. İki özellik birbirinin zıddı gibi görünse de bu köpek cinsi üzerinde karakteristik bir hal almış ve insanlarla uyumunu kolaylaştırmıştır.

Sabırlı bir yapısı vardır bu nedenle hemen ters tepkiler vermesi beklenmez. Fakat bulunduğu çevre ile uyum sağlayana kadar bazı inatçı davranışlarının gözlemlenmesi de beklenen davranış örnekleri arasında yer almaktadır.

Görünüş ve Yapısı

Cesky Terrier’in görünüşü ilk olarak bıyıkları ve sakalları ile dikkat çekmektedir. Uzun bıyıkları ve gözlerinden aşağı doğru inen kulakları sayesinde özgün görünüşlü bir köpek ırkı olarak bilinmektedir.

Gövdesi büyük ve boynu uzun olmasına rağmen, bacakları bu görüntüden bağımsız olarak kısa bir yapıya sahiptir. Tüylerinin rengi ise genellikle siyah ve kahverengi karışımı olarak görülmekte fakat alacalı bir renk yapısına da sahip olduğu bilinmektedir.

Karakter Özellikleri
Cesky Terrier’in karakteri insanlar ile uyumlu olacak şekilde gelişme göstermektedir. Cesur ve sabırlı olmaları nedeniyle insanların farklı yaklaşımlarına karşı sıcak tepkilerini sürdürebilmektedirler.

Bunların yanı sıra sportif oldukları için sakin olmalarına rağmen vücutlarını hareket ettirmek isterler. Ev içerisinde çok hareket etmeyi istemeseler de dışarıya çıktıklarında özgürce koşmaktan ya da yürüyüşler yapmaktan mutlu olurlar.

Bakımı
Cesky Terrier’in bakımı için tüylerinin taranmasının yanında aynı zamanda fazla olması halinde de kırpılması gerekmektedir. Özellikle göz bölgesinde ya da parmak aralarında oluşan tüylerin hareketi kısıtlayacağı için mutlaka kontrol edilmelidir.

Her gün dışarı çıkarılmasına gerek yoktur. Haftada bir ya da iki defa yapmış olduğu yürüyüşlerden yeterli keyfi alabilirler.

Beslenmesi
Cesky Terrier’in beslenmesi diğer köpeklerde olduğu gibi yaşına uygun mamaların alınması ile yapılmaktadır. Yalnızca mama ölçülerinde aşırıya kaçılmamasına dikkat edilmesi önerilmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular