Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Chesapeake Bay Retriver

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Chesapeake Bay Retriver saf bir ırk değil, üretim köpek ırklarından biri olarak bilinmektedir. Üretildiği tür itibariyle dayanıklı ve güçlü bir yapıları vardır. Aynı zamanda vücut yapıları da zorlu mücadeleler için çok uygundur.

Orta boylu bir köpek olmasına rağmen hantal bir görünümü yoktur. Tam aksine güçlü kas yapısı vücudunun derisinden bile anlaşılabilmektedir. Bu görüntü yapısına rağmen oldukça neşeli bir köpek türü olarak bilinmektedir.

Temel Özellikleri
Chesapeake Bay Retriver’in belirgin özellikleri neşeli ve zeki olmalarıdır. Zekalarından dolayı çok farklı ortamlara ve insanlara kolay bir şekilde uyum sağlayarak yaşamların sürdürebilmektedirler.

Zeki olmaları aynı zamanda kolay öğrenmelerine de yardımcı olmaktadır. Yüzmeyi ya da avcılık yapmayı yavru olduğu süreçte almış olduğu eğitimler esnasında hızlı bir biçimde öğrenebilmektedirler.

Görünüş ve Yapısı

Chesapeake Bay Retriver’in görünüşü sert ve saldırgan gibi olsa da karakteri görünüşünden farklı olarak neşelidir. Oldukça dik bir iskelet yapısı vardır. Bu nedenle orta boylu olmasına rağmen büyük köpekler kadar uzun görünmektedir.

Genellikle kahverengi tüylü olarak görülürler. Farklı olan tüy renklerinde de çoğunlukla koyu renkli oldukları bilinmektedir. Kaslı yapıları sayesinde tüyleri de kısa bir görüntü sunmaktadır.

Karakter Özellikleri
Chesapeake Bay Retriver’in karakteri neşeli, enerjik ve sadık olarak bilinmektedir. Beraber yaşadıkları kişilerle güçlü bir sadakat bağı geliştirirler. Bu özellikleri aynı zamanda onları eğitim için uygun hale getirmektedir.

Enerjileri yüksektir ve bu enerjilerini dışarı atmak isterler. Bu nedenle apartman daireleri içerisinde yaşamak onlar için zorlu olabilmektedir.

Bakımı

Chesapeake Bay Retriver’in bakımı oldukça kolaydır. Çok kabarık bir kürkü ya da uzun tüyleri olmadığı için haftada bir defa taranması yeterli olabilmektedir. Tüy dökme problemi de çok fazla yaşanmadığı için bakımına yönelik çok fazla gerektirmemektedir.

Enerjik bir köpek olduğu için bahçeli bir alanda yaşaması önerilmektedir. Bahçenin uygun olmaması durumunda ise mutlaka her gün dışarı çıkarılarak enerjisini kontrol etmesi sağlanmalıdır.

Beslenmesi
Chesapeake Bay Retriver’in beslenmesi esnasında doğal ürünlere değil, yaşına uygun olan köpek mamalarının tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede daha sağlıklı bir yaşam sürebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular