Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Chow Chow (Çin Aslanı)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Chow Chow (Çin Aslanı) küçük gövdesi ve sevimli kürk yapısı ile ülkemizde de çok rastlanan bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. Küçük bir gövdesi olmasına rağmen çok ağır bir kas yapısı bulunmaktadır.

Çocuklarla ve yetişkinlerle uyumlu bir şekilde yaşayabilirler. Eğlenceli ve keyifli bir yapıları bulunmaktadır. Fakat çok sabırlı değillerdir. Bu nedenle severken ya da oynarken onun sabrının zorlanmaması gerekmektedir.

Temel Özellikleri
Chow Chow ’un belirgin özellikleri sadık ve uyumlu olmalarıdır. Fakat bu uyumları tehdit algıladıkları zamanlar ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle çoğu zaman koruma köpeği olarak da kullanıldığı bilinmektedir.

Aile içerisinde yaşamaya uygun bir yapıları vardır. Çok enerjik olmadıkları için bahçe ya da apartman dairesi için de uyumlu bir biçimde yaşadıkları bilinmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Chow Chow ’un görünüşü en ilgi çeken özelliklerinden birisidir. Kürkü ona sevimli bir görüntü verirken aynı zamanda vücudunda bulunan kaslar ise gücünü sağlayan önemli bir faktördür.

Genellikle beyaz renginin olduğu bilinmekte beraber koyu renklerde olan cinsleri de bulunmaktadır. Her birinin özellikleri birbiri ile aynı olmaktadır.

Karakter Özellikleri
Chow Chow ’un karakteri hem uyumlu hem de saldırgan olabilmektedir. Alıştığı normal sosyal ortam içerisinde uyumlu olurken bilmediği bir ortama girdiklerinde ya da bilmedikleri kişiler ile karşılaştıklarında daha tedbirli bir biçimde yaklaştıkları bilinmektedir.

Karakter özellikleri içerisinde sevimli ve enerjik olmaları da bulunmaktadır. Fakat enerjileri ev içerisinde çok fazla hareket gösterecek şekilde değil yaşam enerjisinin sürdürülmesi şeklinde olmaktadır. Bu hareket, agresif zamanlarında artış gösterebilmektedir.

Bakımı
Chow Chow ’un bakımı tüylerin hijyenik tutulması açısından oldukça önemlidir. Kalın kürk yapısının hiçbir şartta ıslak tutulmaması gerekmektedir. Bu nedenle hem sulardan uzak durması hem de kontrollü bir biçimde banyo yaptırılması gerekmektedir.

Tüy yapısı hassas olduğu için taramaların da onlara özel taraklarla yapılması gerekmektedir. Eğer tarakların doğru seçimi yapılmaz ve tüyler bir süre ıslak kalırsa genel ve sağlıklı olan tüy yapısı bozulabilmektedir.

Beslenmesi
Chow Chow ’un beslenmesi yaş dönemine uygun olan mamaların seçilmesi ile mümkündür. Keskin dişleri olduğu için kuru mamaları da rahatlıkla tüketebilmektedirler.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Garfield Off/Topic 0 33
Garfield Off/Topic 0 32
Garfield Off/Topic 0 33
Garfield Off/Topic 0 30
Garfield Off/Topic 0 40
Garfield Off/Topic 0 41
Garfield Off/Topic 0 48

Benzer konular