Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Doberman Pinscher

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İnce uzun yapıdaki Doberman Pinscher, görünüşüyle diğer türlerden ayırt edilmektedir. Doberman cinsine mensup olan Doberman Pinscher, oldukça güçlü ve atletik yapıya sahiptir. Alışılmış doberman görünümünden farklı bir tür olan Doberman Pinscher, ince uzun yapıdaki vücudu ve boynuyla tanınmaktadır.

Temel Özellikleri
Doberman Pinscherin belirgin özellikleri arasında, zayıf görünümlü vücudu, oturduğunda yukarı doğru uzayan boynu ve uzun kuyrukları yer almaktadır. Ortalama 10 ila 13 yaşına kadar yaşamını devam ettiren Doberman Pinscher, oldukça enerjik ve atletiktir. Farklı tüy renkleriyle doberman ırkından ayrılan Doberman Pinscher, siyah ve kahverengi renklerinin haricinde, birçok renge sahip olmaktadır.

Görünüş ve Yapısı

Doberman Pinscherin görünüşü, alışılmış doberman ırklarından farklıdır. Kulakları aşağı doğru sarkık olan Doberman Pinscher, ince ve uzun bir kuyruğa sahiptir. Kuyruğu ve kulakları küçük yaşta kesilen Doberman Pinscher cinsi köpekler, birçok hastalığa açık hale gelmektedir. Doğal halinde kulakları aşağı doğru sarkan ve kuyruğu uzun olan Doberman Pinscher, sık ve kısa tüylere sahiptir. 4 farklı tüy rengiyle kendini gösteren Doberman Pinscher, mavi renkte, açık kızıl renkte, açık kahverengi renkte ve siyah renkte tüylere sahip olabilir.

Karakter Özellikleri
Doberman Pinscherin karakteri, oldukça uyumlu ve sevecen yapıdadır. Sahibine karşı itaatkar tavırlar sergileyen Doberman Pinscher, yabancılara karşı agresif ya da mesafeli davranışlar gösterebilir. Çocuklarla arası çok iyi olan Doberman Pinscher, bahçesi bulunan evlerde beslemek için idealdir. Zeki ve akıllı bir tür olan Doberman Pinscher, kolayca eğitilebilir.

Bakımı
Doberman Pinscherin bakımı için günlük egzersiz programına uyum sağlamak gerekir. Oldukça enerjik bir tür olan Doberman Pinscher, her gün en az bir saat boyunca serbestçe koşmalıdır. Günlük dışarı gezmelerinin aksatılmaması gereken Doberman Pinscher, yalnız bırakılmaktan hiç hoşlanmaz. İnsanlarla vakit geçirmeyi seven Doberman Pinscher, yalnız şekilde büyütüldüğünde saldırgan tavırlar sergileyecektir. Tüyleri kısa olduğundan, tüy sorunu oluşturmayacaktır. Haftada bir defa kauçuk tarakla fırçalanması, tüy sağlığı için yeterlidir.


Beslenmesi
Doberman Pinscherin beslenmesi için kaliteli markalara ait kuru köpek mamaları kullanılmalıdır. Kuru mama haricinde, çeşitli yaş mamalar ve vitaminler kullanılarak, beslenmesi desteklenmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular