Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Doğru tipteki köpek oyuncakları

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Köpekler, hem sahipleriyle, hem de kendi kendilerine oyun oynamayı sever. Oyun zamanı, egzersiz, eğlenceli zihinsel uyarım ve size olan bağlılığı için önemli bir fırsattır. Bu nedenle, onların eğlencesi ve güvenliği için doğru tipte köpek oyuncaklarınız olmasını sağlamanız elzemdir.

Güvenlik ilk sıradadır

Köpeğinize vereceğiniz her oyuncağın uygun büyüklükte olmasını sağlayın; çok küçük olan oyuncaklar yutulabilir ve hem boğulma riski, hem de mide ve bağırsakları için tehlike oluşturabilir. Benzer biçimde, sopa, kurdele ya da elastik bantlarla da dikkatli davranmalısınız; bunlar, meraklı bir köpek için ilgi çekici olmalarına karşın, hiçbir zaman uygun oyuncaklar olmayacaktır.

Isırarak çiğneyebileceği tüm oyuncaklardan (doldurulmuş bir hayvanın plastik gözleri gibi) kaçınılmalıdır. TÜM oyuncaklar için altın kural, dağılmaya ya da parçalanmaya başladıklarında, değiştirilmeleri gerektiğidir.

Git getir!

Teniş topu, klasik bir köpek oyuncağı seçeneğidir. Zıplar, dişlemek için ilgi çekici bir yapı sağlar ve kolayca fırlatılabilir. Köpeğiniz git getir oyununu seviyorsa, frizbiler de harika seçeneklerdir. Bir frizbi satın alırken, yumuşak lastik ya da çeşitli kumaşlardan yapılmış olanları arayın. Bunlar fazla uzaya uçmayabilir, ancak köpeğinizin ağzı ve dişleri için daha yumuşaktır.

Fırlatılan bir oyuncağı daha da ilgi çekici hale getiren şey, düzensiz olarak zıplayacak bir şey olmasıdır. Köpeğinizin nereye gideceğini tahmin edememesi nedeniyle, bunlar özellikle eğlencelidir. Sert lastik toplar ya da kalın bir ip takılmış olan toplar zıplayacak ve düzensiz bir şekilde yuvarlanacaktır.

Fırlatılabilmeleri, dişlenebilmeleri ya da yuvarlanabilmeleri nedeniyle, kalın lastik oyuncaklar genellikle iyi bir seçimdir. Köpeğinizi bir süre oyalamanın iyi bir yolu, içi boş bir oyuncağın boş kısmına kırılmış köpek ödül bisküvileri koymaktır. İçindeki ödül bisküvisini almadan önce, oyuncağı dürtmesi, yuvarlaması ve dişlemesi gerekecektir. Bu, köpeğiniz için son derece hoş bir aktivite olabilir ve size de harika bir eğlence sağlar!

Biiiiiip, biiiiiip!

Tiz sesleri olan oyuncaklar, köpekler için çok eğlenceli olabilir. Çoğu yalnızca oyuncağa dişlerini geçirmekten ve oyuncağın ses çıkarmasından mutlu olur, ancak bazıları da, ses çıkaran şeyi incelemesi gerektiğini düşünecektir; bu nedenle, ses çıkaran oyuncağın iç kısmının tam olarak güvenli olduğundan emin olmalısınız. Her zaman olduğu gibi, oyuncak parçalanmaya başlarsa, değiştirilmesi gereklidir.

Bazı köpekler yumuşak, doldurulmuş bir oyuncaktan hoşlanır. Bu oyuncağa bebek gibi davranacak, yanında taşıyacak, üstüne atlayacak, üzerine oturacak ve emmeye çalışacaklardır. Çamaşır makinesinde yıkanabilen bir oyuncak idealdir. En iyi "doldurulmuş hayvanlar", evcil hayvan mağazanızdan ya da veteriner kliniğinizden alabileceğiniz türdeki oyuncaklar olacaktır.

Hepsini birden ortaya çıkarmayarak, oyuncakların ömrünü uzatacaksınız. Yalnızca küçük bir seçim ve birkaç haftada bir bunları değiştirin. Bu şekilde, oyuncaklar köpeğiniz için yeni olarak kalır. Köpeğinizin bulması için oyuncakları saklamak, onu şaşırtmanın ve onlara olan ilgisini sürdürmenin bir başka güzel yöntemidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular