Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Dong Tao – Ejderha Tavuğu

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Vietnamlı bu mutant tavuk türünün bacakları insan bileği kalınlığına ulaşabiliyor. Eti çok değerli olan bu tür bacakları yüzünden diğer türlere oranla daha az yumurtluyor, bu da onu daha nadir yapıyor.

KORKUNÇ DEFORME OLMUŞ GİBİ GÖRÜNEBİLİRLER ANCAK BU EJDER TAVUKLARI, DÜNYANIN EN PAHALI KÜMES HAYVANLARI ARASINDA YER ALIYOR.

Dong Tao tavuğu olarak da adlandırılan tuhaf görünümlü tavuk ırkı çok lezzetli ete sahiptir. ve bir zamanlar yalnızca ülkenin kraliyet ailesi için yetiştirilirdi

bu nadir tavukların yetiştirilmesi zor olduğu için ortalama 2.500 dolar tutarında bir fiyata satılmaktadırlar.

Genellikle çok lüks restoranlarda servis edilen ejder tavukları, Başkent Hanoi’ye yaklaşık 20 km uzaklıktaki Khoai Chau ilçesinin Dong Tao kasabası ana vatanlarıdır.

Tavukların sarılı bacakları kırmızımsı pullarla kaplıdır ve yetişkin bir insanın bileği kadar kalınlaşabilir.

Bir erkek yetişkin Dong Tao tavuğu 6 kg ağırlığa sahip olabilir. Tavuklar genellikle beyazdır, Horozlar renkli tüylere sahiptir.

Cırcır böceği yemekten hoşlanan tavuklar, sıcaklıktaki değişimlere aşırı duyarlıdırlar ve genel tavuklara göre daha az yumurta bırakma eğilimindedirler.

Kocaman bacakları kuluçka işlemini zorlaştırıyor, bu nedenle bu tavuğu üretmek isteyen çiftcilerimizin daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

yeni doğan bir civcivin üç ila beş kilogramlık satılabilecek bir tavuk olması için en az sekiz ay ile bir seneye ihtiyaç duymaktadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular