Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Egyptian Maular

Mert

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
7,276
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Egyptian Maular sıcakkanlı, sevecen ve iyi huylu bir kedi ırkıdır. Zekalarının yüksek olması sebebiyle çoğu şeyi kolaylıkla öğrenebilme yeteneğine sahiptir. Köpeklere özgü olan atıp getirme eylemleri ve bu tarza yakın oyunlar onu çok mutlu eden ve zevk aldıran bazı durumlardan biridir. Bağımsızlıklarına ve özgürlüklerine çok düşkün bir karaktere sahip oldukları için kimi durumlardan çabuk sıkılabilirler. Sıkıldıkları zaman ise normalde uysal olan bu canlılar hırçınlaşmaya başlar. Tanıdığı veya tanımadığı hayvanlarla hiç anlaşamazlar. Çocuklarla da iletişimi sağlıklı değildir.


Temel Özellikleri
Egyptian Maular belirgin özellikleri atletik bir fiziğe sahip olması ve oradan oraya zıplayabilmesiyle dikkat çeker. Çoğu kedi türüne göre bu ırk daha konuşkan bir yapıya sahiptir. Çok fazla konuşma özelliği göstermesinin bir sebebi de insanlarla beraber olmaktan ve iletişim kurmaktan çok zevk alıyor olmasıdır. Sosyal bir hayvan olduğu için bunu hem sahibiyle hem de başka insanlarla beraberken yapar. Sosyal bir hayvan olduğu için aynı zamanda sürekli sahibinin yanında bulunan ve peşinden ayrılmayan bir yapıdadır.

Görünüşü Ve Yapısı

Egyptian Maular görünüşü orta boya sahip bir kedi ırkıdır. Atletik olma özelliği vardır. Çevik vücudu yaklaşık olarak 2,5 ile 5 kg arasında değişiklik gösterir. Tüylerinin üzerinde benekler vardır. Kuyrukları uzundur. Kemikli bir yüz hattına, dik kulaklara sahiptir. Patileri de ağız yapısı da küçük olma özelliği taşır. Gözleri bademi andırır ve yeşil rengine sahiptir. Tüyleri genelde kısa olmaktadır.

Karakter Özellikleri
Egyptian Maular karakteri sadece sahibiyle ve insanlarla değil farklı kedi ve köpek türleriyle de çok iyi iletişim kurma yeteneğine ve vakit geçirme özelliğine sahiptir. Oyunlar oynamak, zıplamak, koşuşturmak en sevdiği eylemlerdendir. Hayvanlarla olduğu gibi çocuklarla da mükemmel anlaşan bir kedidir. Yavruluk döneminde sosyalleştirilmelidir. Bu tür apartman yaşamına uygundur ancak enerjisini atmak için evin içini dağıtabilen bir kedidir.

Bakımı
Egyptian Maular bakımı tüylerinin kısa olmasından dolayı tüy bakımı kolay bir ırktır. Tırnakları uzadıkça kesilmeli ve zaman zaman sağlık kontrolü yapılmalıdır.

Beslenme
Egyptian beslenmesi kaliteli ve yapısına uygun olan mamalarla yapılmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler