Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Egzotik Hayvan Bakımı ve Yönetimi

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
 1. Kuş
Sadece egzotik türlerin evcil hayvan olarak bakımına, bu hayvanların uygun yönetimi ile ilgili benzersiz davranışları, diyet, barınma hususları, kullanım ve kısıtlama yöntemleri, tıbbi endişeler ve klinik prosedürleri araştırır. Okuyucu dostu ve özlü olan her bölüm, küçük memeliler, kuşlar, sürüngenler, amfibiler, intervtebralar, alpakalar ve lamalar, minyatür domuzlar ve arka bahçe tavukları dahil olmak üzere veterinerlik uygulamalarında yaygın olarak bulunan belirli bir egzotik hayvanı kapsar. Ayrıca, veteriner teknisyenlerinin bakım ve tedavilerine katkıda bulunmak için tamamen hazır olmaları için egzotik hayvanlarla ilişkili spesifik endişelere ve zoonotik hastalıklara genel bir bakış da dahildir.

Özellikleri

 • Bu hayvanların bakımı ve tedavisinde en son uygulamaları ve prosedürleri kapsar.
 • Özlü bir şekilde sunulan tıbbi prosedürlerin kapsamlı kapsamı, öğrencilerin egzotik hayvanlara veteriner teknisyeni olarak bakımları için gerekli bilgileri edinmelerini sağlar.
 • Kenar çubuğu notları ve ipuçları bölümler boyunca, daha fazla bilgi, pratik öneriler ve güncel eğilimleri vurgulamak için verilmiştir.
 • Her türe özgü bölümün sonundaki “Hızlı Gerçekler”, hayvan istatistiklerini özetler ve öğrenciler için eleştirel bir inceleme ve referans aracı sunar.
 • Vaka Çalışmaları ve eşlik eden sorular öğrencileri belirli bir hasta sunumu ve olası tedavi planı hakkında eleştirel düşünmelerini gerektiren veteriner teknisyeni pozisyonuna yerleştirir.
 • Arka bahçedeki tavuklarla ilgili yeni bir bölüm sürekli değişen evcil hayvan popülasyonuna yöneliktir ve öğrencilerin veterinerlik uygulamalarında görülen çeşitli hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlar.
 • Tıbbi kaygılar ve klinik prosedürlerle ilgili genişletilmiş bilgiler, öğrencileri egzotik türlerin değerlendirilmesi ve tedavisi için uygun şekilde hazırlar.
 • Vaka Çalışmaları ve eleştirel düşünme soruları, öğrencileri gerçekçi hayvan hasta sunumları bağlamında anahtar kavramları uygulamaya teşvik etmek için her türe özgü bölüme eşlik eder.
 • Yeni fotoğraf ve resimlerle bir araya gelen yeni tasarım, bölümlerde sunulan temel kavramları genişletir ve destekler.
 • Güvenli bir Eğitmen Yardımcı sitesinde ders planları, PowerPoint® sunumları, Cognero tarafından desteklenen testler ve sınıf eğitimi ve değerlendirmesine hazırlık için bir Resim Galerisi bulunur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular